Wymogi dostępności wobec NGO – dostępność architektoniczna – materiały po webinarium Warszawskiej Akademii Dostępności [film]
Co musi zapewnić organizacja pozarządowa, by spełnić minimalne wymagania ustawy o dostępności w zakresie dostępności architektonicznej? Od czego ma zacząć? Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem webinarium, zorganizowanego przez Warszawską Akademię Dostępności, w czasie którego ekspertki rozkładają na czynniki pierwsze zapisy z art. 6 pkt 1 Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Z nagrania dowiesz się:
- Co musi zapewnić organizacja pozarządowa, by spełnić minimalne wymagania ustawy o dostępności w zakresie dostępności architektonicznej?
- Od czego ma zacząć?
- Jak poradzić sobie z wyzwaniami (brak środków, narzędzi, kompetencji)?
- O co powinna zadbać w obszarze dostępności architektonicznej przy realizacji powierzonych zadań publicznych?
Podczas webinaru ekspertki rozkładają na czynniki pierwsze zapisy z art. 6 pkt 1 Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i wskazują przykłady rozwiązań.
O ekspertkach
Anna Żórawska - prezeska Fundacji Kultury bez Barier, członkini Społecznej Rady Kultury przy Prezydent m.st. Warszawy w latach 2012-2015. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów "Poza Ciszą i Ciemnością". Działa na rzecz udostępniania kultury osobom niepełnosprawnym sensorycznie. Prowadzi szkolenia z zakresu audiodeskrypcji oraz obsługi osób z niepełnosprawnością. Autorka audiodeskrypcji do filmów i spektakli teatralnych, współautorka „Wytycznych ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy”, członkini Rady Dostępności powołanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Izabela Sopalska-Rybak - prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, trenerka, działaczka społeczna. Prowadzi szkolenia dla pracowników różnych instytucji m. in. z zakresu profesjonalnej obsługi osób z niepełnosprawnością, sprawdza dostępność, pomaga przy projektowaniu nowych budynków oraz przestrzeni. Stara się zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością przez społeczeństwo. Była ekspertka Krajowego Mechanizmu Prewencji Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Tłumaczki PJM: Alicja Szurkiewicz, Ewa Nowicz.
Może Cię zainteresować
- Standardy Dostępności dla m.st. Warszawy: https://wsparcie.um.warszawa.pl/doste…
- Poradniki Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej: https://www.funduszeeuropejskie.gov.p…
- Fundacja TUS - Dostęp minimalny architektoniczny a Standardy dostępności dla m.st. Warszawy: https://youtu.be/KE97WJD65Bs
- Portal niepelnosprawni.pl: http://niepelnosprawni.pl/
- Fundacja Integracja - Publikacja "Włącznik. Projektowanie bez barier": http://www.integracja.org/wp-content/…
Webinarium zostało zorganizowane w ramach:
projektu Warszawska Akademia Dostępności >
Organizator: Fundacja Kultury bez Barier
Projekt finansuje m.st. Warszawa
Webinarium: Wymogi dostępności wobec NGO - dostępność architektoniczna odbyło się 10 listopada 2021 r.
Źródło: Warszawska Akademia Dostępności
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23