Wymogi dostępności wobec NGO - dostępność informacyjno-komunikacyjna - materiały po webinarium Warszawskiej Akademii Dostępności [film]
Co musi zapewnić organizacja pozarządowa, by spełnić minimalne wymagania ustawy o dostępności w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej? Od czego ma zacząć, by dobrze obsługiwać i informować odbiorców swoich działań? Eksperci Warszawskiej Akademii Dostępności odpowiadają na najważniejsze pytania związane z dostępnością informacyjno-komunikacyjną przy realizacji powierzonych zadań publicznych. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem webinarium.
Z nagrania dowiesz się:
- Co musi zapewnić organizacja pozarządowa, by spełnić minimalne wymagania ustawy o dostępności w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej?
- Od czego zacząć, by dobrze obsługiwać i informować odbiorców swoich działań?
- Jak może poradzić sobie z wyzwaniami (brak środków, narzędzi, kompetencji)?
- O co powinna zadbać w obszarze dostępności informacyjno-komunikacyjnej przy realizacji powierzonych zadań publicznych?
Podczas webinaru eksperci i ekspertki rozłożą na czynniki pierwsze zapisy z art. 6 pkt 3 Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i wskażą przykłady rozwiązań.
Zobacz film
Eksperci i ekspertki
Anna Żórawska - prezeska Fundacji Kultury bez Barier, członkini Społecznej Rady Kultury przy Prezydent m.st. Warszawy w latach 2012-2015. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów "Poza Ciszą i Ciemnością". Działa na rzecz udostępniania kultury osobom niepełnosprawnym sensorycznie. Prowadzi szkolenia z zakresu audiodeskrypcji oraz obsługi osób z niepełnosprawnością. Autorka audiodeskrypcji do filmów i spektakli teatralnych, współautorka „Wytycznych ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy”, członkini Rady Dostępności powołanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Konrad Kozłowski - prezes Zarządu Fundacji Akademia Młodych Głuchych. Zawodowo zajmuje się pracą biurową i nauczaniem polskiego języka migowego. Interesuje się problematyką Głuchych, kulturą Głuchych, historią Głuchych, wszystkim co ma związek z Głuchymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się
z innymi prowadząc warsztaty i szkolenia.
Krzysztof Wostal - prezes i inicjator Fundacji Transgresja. Od roku 1995 nieprzerwanie zawodowo pracuje w obszarach związanych z niepełnosprawnością. Od roku 2000 pracuje w obszarach związanych z edukacją, prowadząc lekcje, wykłady i specjalistyczne szkolenia dla osób z niepełnosprawnościami oraz o niepełnosprawności. Magister pedagogiki. Biegle czyta i pisze alfabetem brajla. Zna alternatywne metody komunikacji, jak alfabet Lorma, Brajl do dłoni i daktylografia. Był m.in. przewodniczącym Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich, przewodniczącym Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w tym mieście oraz członkiem dwóch zarządów Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym – również wiceprzewodniczącym zarządu tej organizacji. Obecnie jest członkiem Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących – był jednym z inicjatorów jej powstania.
Tłumaczki PJM: Julia Kulig i Anna Borycka
Webinarium zostało zorganizowane w ramach:
projektu Warszawska Akademia Dostępności >
Organizator: Fundacja Kultury bez Barier
Projekt finansuje m.st. Warszawa
Webinarium: Wymogi dostępności wobec NGO - dostępność informacyjno-komunikacyjna odbyło się 17 listopada 2021 r.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23