Znamy pozarządowy skład nowej Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Centrum Komunikacji Społecznej opublikowało wyniki głosowania na przedstawicieli warszawskich organizacji społecznych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.
W głosowaniu oddano 286 głosów, w tym: 237 głosów ważnych oraz 49 głosów nieważnych.
Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy mogła oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród zgłoszonych kandydatek i kandydatów.
Przedstawiciele organizacji w WRP
Przedstawicielami strony społecznej w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego V kadencji zostali:
Rozkład głosów na poszczególnych kandydatów można zobaczyć na stronie: http://ngo.um.warszawa.pl/aktualnosci/wyniki-g-osowania-na-przedstawicieli-organizacji-spo-ecznych-w-wrdpp-v-kadencji.
Pierwsze posiedzenie w lipcu
Rada w nowym składzie spotka się pierwszy raz prawdopodobnie w lipcu, po tym gdy Prezydent m.st. Warszawy wyda zarządzenie w sprawie utworzenia Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2020 -2023.
Czym jest Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego?
Warszawska Rada Pożytku powstała w 2011 r. na mocy nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (art. 41e). Kadencja Rady jest dwuletnia. Zgodnie z ustawą do jej zadań należy:
- opiniowanie projektów strategii rozwoju odpowiednio powiatów lub gmin,
- opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4, oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy, w tym programów współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy,
- udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy,
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy,
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących zadań publicznych, w tym zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23