23 września 2020 r. prezydent Rafał Trzaskowski powołał Warszawską Radę Działalności Pożytku Publicznego V kadencji na lata 2020 - 2023. Inauguracyjne posiedzenie odbędzie się zdalnie 29 września 2020. Spotkanie otworzy Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, który wskaże Przewodniczącego WRP.
Warszawska Rada Pożytku skada się z 24 osób: 12 przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych, 9 przedstawicielek i przedstawicieli prezydenta Warszawy oraz 3 przedstawicielek i przedstawicieli Rady m.st. Warszawy.
Warszawska Rada Pożytku 2020-2023
W latach 2020-2023 w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego zasiadają:
przedstawicielki/le Prezydenta m.st. Warszawy:
- Joanna Gospodarczyk,
- Ewa Kolankiewicz
- Katarzyna Łęgiewicz,
- Aldona Machnowska-Góra,
- Magdalena Młochowska,
- Tomasz Pactwa,
- Olga Pilarska-Siennicka,
- Janusz Samel,
- Paweł Rabiej;
przedstawicielki/le Rady m.st. Warszawy:
- Renata Niewitecka,
- Magdalena Roguska,
- Jarosław Szostakowski;
przedstawicielki/le organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:
- Monika Chrzczonowicz,
- Anna Gierałtowska,
- Tomasz Harasimowicz,
- Dariusz Jarosiński,
- Piotr Kaliszek,
- Marta Lewandowska,
- Rafał Miłkowski,
- Andrzej Mrowiec,
- Maria Pokój,
- Andrzej Trzeciakowski,
- Bartłomiej Włodkowski,
- Anna Zielińska.
Pierwsze posiedzenie
Pierwsze posiedzenie Rady odbędzie się zdalnie, 29 września 2020 r. Otworzy je Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzasowski, który wskaże osobę, pełniącą funkcję przewodniczącego WRP V kadencji. Program spotkania przewiduje również wkazanie współprzewodniczącego Rady oraz przyjęcie regulaminu i harmonogramu spotkań do końca roku.
Czym się zajmuje WRP?
Warszawska Rada Pożytku powstała w 2010 r. na mocy nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (art. 41e). Kadencja Rady jest trzyletnia. Zgodnie z ustawą do jej zadań należy:
- opiniowanie projektów strategii rozwoju odpowiednio powiatów lub gmin,
- opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4, oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy, w tym programów współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy,
- udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy,
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy,
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących zadań publicznych, w tym zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych.
Zobacz film!
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23