Anna Gierałtowska jest kandydatką do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Została zgłoszona przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi.
Anna Gierałtowska jest zaangażowana w tworzenie systemu dialogu między warszawskim urzędem a organizacjami pozarządowymi od początku jego powstania.
W ramach prac Federacji Mazowia w 2004 roku była członkiem grupy współtworzącej ideę Komisji Dialogu Społecznego. W latach 2007-2010 przewodnicząca KDS ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi. Aktywnie działała w Forum Dialogu Społecznego, była inicjatorem i organizatorem powstania DKDS w Dzielnicy Śródmieście, której przewodniczy od 2016 roku.
Jest przedstawicielem organizacji pozarządowych w Komisjach Konkursowych oceniających wnioski z zakresu spraw społecznych i zdrowia.
Wiceprzewodnicząca Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego pierwszej, drugiej i ostatniej kadencji, wybrana przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. Członkini WRPP od początku jej powstania.
Za zaangażowanie w proces budowania i rozwijania współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi w 2013 roku Rada Warszawy uhonorowała ją tytułem Zasłużona dla Warszawy.
Jest jednym ze współautorów Społecznej Strategii Warszawy, warszawskiego Programu „Rodzina” oraz projektu Programu Rozwoju Współpracy m. st. Warszawy i organizacji pozarządowych do roku 2020.
Zawodowo, od początku swojej drogi zawodowej, związana z Powiślańską Fundacją Społeczną, gdzie zaczynała pracę jako wolontariusz. Najważniejszym działaniem Fundacji na Powiślu jest program przeciwdziałania wykluczeniu dzieci i rodzin, w ramach którego działają dwie placówki wsparcia dziennego dla dzieci, zespół asystentów rodzinnych oraz dwie Poradnie Rodzinne. Anna Gierałtowska od 2000 roku jest Prezesem Zarządu Fundacji i dzieli swój czas pracy między zarządzanie organizacją i kierowanie pracą placówek i zespołu asystentów oraz pracę terapeuty rodzinnego.
Od wielu lat szkoli również studentów kierunków społecznych, przygotowując ich do pracy na rzecz rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
Pomaganie, psychoterapia, budowanie systemów wsparcia i współpracy na rzecz rozwiązywania problemów to jej pasja i zainteresowanie. Lubi działać w zespole, tworzyć grupy działające na rzecz wspólnego celu.
Jakie działania/aktywności chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć będąc w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?
Jako, że uczestniczyłam w procesie tworzenia struktur dialogu i jestem w nim aktywna od początku ich istnienia, zawsze czuję się odpowiedzialna za stanie na straży podstawowych wartości przyświecających ich tworzeniu, przestrzeganie procedur, adoptowanie ich do zmieniających się warunków zewnętrznych.
W każdej sprawie, która "staje" na Radzie staram się być orędownikiem partnerstwa, współpracy, zasady pomocniczości i dialogu oraz zrozumienia wspólnego celu działań. Tak więc swoją rolę widzę raczej jako strażnika procesu dialogu niż rzecznika konkretnych spraw. Jestem gotowa zająć się wszystkimi, którymi będzie trzeba.
Jak głosować?
Do 9 października 2023 roku trwa głosowanie w wyborach na przedstawicieli organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy może oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród 14 zgłoszonych osób.
Źródło: UM st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23