Rafał Jachimiak jest kandydatem do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Zgłoszony przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. rekreacji.
Okres działalności w sektorze pozarządowym
Moja przygoda z trzecim sektorem zaczęła się w 2002 r. od pracy jako wolontariusz w Akademickim Związku Sportowym Warszawa oraz w Klubie Uczelnianym AZS-SGH (wiceprezes).
Doświadczenia pracy/pracy społecznej/wolontariatu w organizacji pozarządowej i stopnia znajomości III sektora
Od 2004 r. — zacząłem regularną pracę w AZS Warszawa, w 2018 r. zostałem dyrektorem biura AZS Warszawa, a w 2020 r. zostałem wybrany wice prezesem AZS Warszawa.
od 2007 r. — jestem przewodniczącym Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Rekreacji m.st. Warszawy. W tym czasie byłem członek wielu zespołów do opiniowania ofert z zakresu Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu, zespołów do opiniowania ofert tzw. Małych Dotacji. Uczestniczyłem w wielu spotkaniach Forum Dialogu Społecznego.
W latach 2013-2015 byłem członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (II kadencja Rady). Jestem członkiem Rady Programu celu 2.2 Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu Strategii #Warszawa2030. Żadnej pracy się nie boję wielokrotnie zaangażowany małych i dużych projektów z obszaru zachęcania do aktywności fizycznej mieszkańców Warszawy, jednym z moich ulubionych projektów jest „Test Coopera dla wszystkich” i akcja „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”.
Jakie działania/aktywności chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć będąc w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?
Zależy mi na rozwoju dialogu między organizacjami pozarządowymi a strukturami samorządowymi.
Zależy mi także na rozwoju działań strategicznych i tworzenie wieloletnich programów wsparcia dla organizacji pozarządowych.
Działając wspólnie możemy osiągnąć zdecydowanie więcej.
Jak głosować?
Do 9 października 2023 roku trwa głosowanie w wyborach na przedstawicieli organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy może oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród 14 zgłoszonych osób.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23