Piotr Kaliszek jest kandydatem do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Zgłoszony przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. Warszawskiej Wisły.
Okres działalności w sektorze pozarządowym
Jestem absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych varsavianistycznych oraz pedagogicznych. Z zamiłowania (i po rodzicach) społecznikiem, wodniakiem. Od wielu lat przewodniczę BKDSowi ds. Warszawskiej Wisły, jestem aktywnym uczestnikiem BKDSu ds. Edukacji oraz członkiem BKDSów: przy Biurze Sportu i Rekreacji i ds. Organizacji Wspierających. Od niedawna także Wawerskiego DKDS. Mam zaszczyt reprezentować organizacje pozarządowe w obecnej kadencji Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, byłem przedstawicielem NGO także w jej pierwszej i czwartej kadencji.
Doświadczenia pracy/pracy społecznej/wolontariatu w organizacji pozarządowej i stopnia znajomości III sektora
Przewodniczę Federacji Przystań Warszawa – związkowi stowarzyszeń i fundacji, którego celem jest animacja działań nad Wisłą, a w szczególności utworzenie miejsca, w którym organizacje wiślane miałyby swój „dom”. Walczymy o to miejsce od 2012 r. Jestem członkiem WAKK „Habazie”, klubu kajakowego o ponad 65 letniej tradycji, a także wiceprzewodniczącym Towarzystwa „Kajel”. Zawodowo jestem specjalistą od HR oraz marketingu. Przez wiele lat pracowałem jako trener i konsultant, obecnie – w Tramwajach Warszawskich. Praca ta bardzo mi pomaga w działaniach pozarządowych, szczególnie w systemowym myśleniu o problemach oraz poszukiwaniu rozwiązań, które w możliwie pełny sposób realizują interesy wszystkich. Swe przyszłe plany zawodowe wiąże ze szkolnictwem, jestem w trakcie zdobywania uprawnień pedagogicznych.
Łączę miękkie umiejętności „psychologiczne” z analitycznym umysłem i systemowym podejściem. Uwielbiam wyzwania i trudne problemy, pracę
Jakie działania/aktywności chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć będąc w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?
Wierzę w społeczeństwo obywatelskie, działania oddolne, konieczność i moc dobrych konsultacji społecznych. A także, że zawsze znajdzie się rozwiązanie uwzględniające różnorodne potrzeby wielu stron.
W VI kadencji WRDPP szczególnie zależy mi na:
• większej proaktywności WRDPP, rozmowy o ważnych obszarach i zasadach działania NGO w Warszawie, wypracowywaniu rozwiązań (a nie tylko opiniowaniu dokumentów).
• ciągłym pogłębianiu dialogu, przechodzeniu od opiniowania do współdecydowania w obszarach na styku NGO/Miasto.
• doprowadzeniu do lepszego uregulowania kwestii dzierżawy obiektów dla NGO, szczególnie tych większych.
• propagowaniu NGO jako operatorów obiektów edukacji, sportu czy kultury.
• wzmacnianiu i ułatwianiu działań NGO w edukacji, sporcie i działających na Wiśle, a szczególnie tworzenie warunków na styku tych obszarów.
Jak głosować?
Do 9 października 2023 roku trwa głosowanie w wyborach na przedstawicieli organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy może oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród 14 zgłoszonych osób.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23