Andrzej Mrowiec jest kandydatem do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Zgłoszony przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. muzyki.
Okres działalności w sektorze pozarządowym
Z sektorem pozarządowym jestem związany od ponad 30 lat pracując w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym im. Stanisława Moniuszki jako jego dyrektor. Bliskie są mi sprawy kultury, a w szczególności kultury muzycznej, ochrony dziedzictwa narodowego oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Doświadczenia pracy/pracy społecznej/wolontariatu w organizacji pozarządowej i stopnia znajomości III sektora
W strukturach dialogu społecznego pracuję społecznie od momentu powstania Komisji Dialogu Społecznego ds. muzyki, przez kilka kadencji byłem jej przewodniczącym a obecnie jestem członkiem prezydium. Uczestniczę również w pracach DKDS Śródmieście i Mokotów. Pracuję z zespołach roboczych oraz w komisjach konkursowych.
Jestem członkiem Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego od momentu jej powstania w 2011 roku, w latach 2015 – 2017 oraz 2017 – 2020 byłem jej współprzewodniczącym.
W 2013 roku Rada Warszawy przyznała mi wyróżnienie „Zasłużony dla Warszawy”. Mając na uwadze moje doświadczenie i bardzo dobrą znajomość III sektora podjąłem decyzję o kandydowaniu na kolejną kadencję.
Jakie działania/aktywności chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć będąc w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?
Bardzo wiele postulatów organizacji pozarządowych udało się już zrealizować, ich głos jest słyszalny, jednakże w następnej kadencji Rady należałoby zadbać o dalszą profesjonalizację organizacji, szerszy ich udział w konsultacjach społecznych.
Chciałbym również zająć się rozwojem kultury pozainstytucjonalnej w Warszawie bowiem jej znaczenie dla mieszkańców i mieszkanek Warszawy jest nie do przecenienia.
Jak głosować?
Do 9 października 2023 roku trwa głosowanie w wyborach na przedstawicieli organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy może oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród 14 zgłoszonych osób.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23