Janusz Zieliński jest kandydatem do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Zgłoszony przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. osób starszych i kombatantów.
Okres działalności w sektorze pozarządowym
W sektorze pozarządowym działam od 2003 roku.
Doświadczenia pracy/pracy społecznej/wolontariatu w organizacji pozarządowej i stopnia znajomości III sektora
Współuczestnicząc w inicjatywach programowych ogniw samorządowych Warszawy i organizacji skupiających pracowników kultury, w ramach działalności jako członek Stowarzyszenia Animatorów Kultury i dyrektor Fundacji „Sztuka Życia” odbyłem cykl podróży studyjno-seminaryjnych do Szwajcarii, Austrii, Grecji i Anglii, zapoznając się z rozwiązaniami dotyczącymi zasad finansowania, edukacji i zarządzania III sektorem.
Swoją wiedzę i doświadczenia systematycznie poszerzam i wykorzystuję m. in. jako członek Pracowni Zrównoważonego Rozwoju przy Warszawskiej Szkole Zarządzania, Szkole Wyższej, a także w Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów, w Komisji Dialogu Społecznego Dzielnicy Ochota, w Warszawskiej Radzie Seniorów, w Radzie Seniorów Pragi Południe oraz jako Przewodniczący Rady Osiedla GOCŁAW, a także jako członek Stowarzyszenia Obywatelskiego Parlamentu Seniorów” i członek Fundacji „POLSKI KORPUS POKOJU”.
Jakie działania/aktywności chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć będąc w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?
Współczesna hybrydowa rzeczywistość stawia przed społecznością wszystkich pokoleń wielkie wyzwania, w realizacji których kluczową rolę mają do spełnienia nowe technologie i sztuczna inteligencja. W 2022 i w 2023 roku w Warszawie odbyło się wiele ogólnodostępnych, wielotematycznych konsultacji, z których wypływa wiele praktycznych wniosków, jak mieszkańcy stolicy wyobrażają sobie poprawę jakości życia w harmonii z naturą i w przyjaznym rodzinnym, zawodowym i społecznym partnerstwie. Dostrzegam również ważną rolę przed Warszawską Radą Pożytku Publicznego w urzeczywistnieniu tej wizji. Jest to obszar aktywności, w który zamierzam się także zaangażować z wykorzystaniem technologii cyfrowych i nowych formatów sztucznej inteligencji.
Jak głosować?
Do 9 października 2023 roku trwa głosowanie w wyborach na przedstawicieli organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy może oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród 14 zgłoszonych osób.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23