Sylwester Korzeń jest kandydatem do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Zgłoszony przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. lokalowych i ochrony praw lokatorów.
Okres działalności w sektorze pozarządowym
Już kilkanaście lat uczestniczę oraz wspieram inicjatywy związane z działalnością ruchów miejskich. Jestem członkiem, a zarazem przewodniczącym BKDS przy BPL ds. lokalowych i ochrony praw lokatorów. Jako aktywista z wieloletnim doświadczeniem angażowałem się i nadal angażuję w sprawy zwykłych Mieszkańców Naszego Miasta. Służyłem radą i pomocą nie tylko pojedynczym osobom, ale również wspólnotom mieszkaniowym, spółdzielnią, a także organizacjom pozarządowym.
Doświadczenia pracy/pracy społecznej/wolontariatu w organizacji pozarządowej i stopnia znajomości III sektora
Rzetelność, aktywność oraz dobra organizacja pracy to cechy, które wykorzystuję zarówno w życiu zawodowym, społecznym jak i prywatnym. Mam wykształcenie wyższe – specjalizacja: bezpieczeństwo publiczne. Pracuję zawodowo, obecnie, jako pełnomocnik spółki ds. bezpieczeństwa w dużym międzynarodowym koncernie.
Od wielu lat jestem członkiem Rady Osiedla Centrum, działaczem w Stowarzyszeniu Wolne Miasto Warszawa, z którego list kandydowałem w wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Śródmieście. Obecnie postanowiłem kontynuować swą pracę na rzecz Mieszkańców Warszawy w związku z tym zgłosiłem swoją kandydaturę na przedstawiciela organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego na VI kadencje w latach 2023 – 2026.
Jakie działania/aktywności chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć będąc w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?
Do kandydowania skłoniła mnie chęć aktywnego uczestnictwa w kreowaniu, ale i opiniowaniu działań organizacji pozarządowych na terenie Mojego Miasta. Nie ukrywam, że chciałbym mieć realny wpływ choćby na część decyzji związanych z wydatkami ponoszonymi przez władze Warszawy. Zależy mi na tym, aby inwestycje realizowane w Warszawie uwzględniały szeroki interes społeczny, a nie tylko interesy wąskich grup wpływów. Jako członek Rady chciałbym uczestniczyć w opracowaniu jednolitych standardów w zakresie kontroli i rozliczeń dotacji.
Jak głosować?
Do 9 października 2023 roku trwa głosowanie w wyborach na przedstawicieli organizacji pozarządowych w Warszawskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Warszawy może oddać głos na nie więcej niż 12 osób spośród 14 zgłoszonych osób.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23