Składasz ofertę w konkursie dotacyjnym? Z nami może to być prostsze!
Do końca listopada biura i dzielnice m.st. Warszawy będą ogłaszać konkursy ofert na zadania realizowane w trakcie całego 2022 roku lub w pierwszej jego połowie. Zaczyna się szczególnie intensywny czas pracy dla stołecznych organizacji. W serwisie warszawa.ngo.pl chcemy Wam w tym towarzyszyć: w tym miesiącu będziemy Wam podpowiadać na co zwrócić uwagę, czytając ogłoszenie konkursowe, jak dobrze przygotować ofertę na konkurs.
Wchodzimy w gorący dla wielu organizacji społecznych czas: przygotowywania i składania ofert w miejskich konkursach dotacyjnych. W listopadzie w serwisie warszawa.ngo.pl i Stołecznym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) chcemy Wam w tym towarzyszyć.
W listopadzie w warszawa.ngo.pl
Będziemy podpowiadać, mi.in:
- co się zmieniło w procedurze konkursowej,
- jak czytać ogłoszenie konkursowe,
- jak przygotować dobrą ofertę na realizację zadania publicznego,
- jak poprawnie złożyć ofertę w generatorze witkac.pl,
- jak opisać rezultaty projektu,
- jak opisać dostępność realizowanych zadań.
Będziemy odpowiadać na Wasze pytania.
Jeśli je macie, ślijcie na adres scwo@warszawa.ngo.pl lub notujcie, aby je zadać 24 listopada podczas LIVE warszawa.ngo.pl z Joanną Krasnodębską – doradczynią i ekspertką SCWO.
Co to jest dotacja?
Dotacja to przekazanie pieniędzy na realizację zadań publicznych w formie:
- powierzenia (czyli całkowitego sfinansowania) realizacji zadania publicznego poprzez przekazanie środków na sfinansowanie całkowitych kosztów jego realizacji.
- wspierania (czyli częściowe dofinansowanie) realizacji zadania publicznego poprzez przekazanie środków na częściowe dofinansowanie jego realizacji, przy założeniu, że projektodawca wnosi finansowy wkład własny.
Oferty, czyli zadania, które dostaną dofinansowanie, są wybierane w konkursie.
Kto może otrzymać dotację?
Dotacje mogą dostać organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje) lub inne podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które złożą ofertę w otwartym konkursie ofert (w tym m.in. spółdzielnie socjalne, tzw. organizacje kościelne i - od 20 maja 2016 - stowarzyszenia zwykłe).
Dotacje są przyznawane na bardzo konkretne rzeczy – czyli na realizację projektów, które wpisują się w zadania publiczne danego samorządu. To, jakie są to zadania, jest określone w ogłoszeniu konkursowym (przygotowywanym przez poszczególne Biura Urzędu M.st. Warszawy lub Urzędy Dzielnic).
Jak dostać dotację, czyli procedura konkursowa w Warszawie
Oferty, czyli zadania, które dostaną dofinansowanie (dotację), są wybierane w konkursie. Organizacja konkursów w Warszawie opisana jest w tzw. „Procedurze konkursowej”:
Procedura konkursowa to potocznie przyjęta nazwa zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy i wielu załączników. W procedurze opisane są kolejne etapy procesu ogłaszania, przeprowadzania i rozstrzygania konkursów dotacyjnych (otwartych konkursów ofert) – na poziomie wydziałów dzielnicowych i ogólnomiejskich biur.
Fundusze.ngo.pl/warszawa
Zgodnie z rocznym Programem współpracy m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych w 2022 r. konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2022 roku będą ogłaszane w następujących terminach:
1) do 30 listopada 2021 roku dla zadań realizowanych w trakcie całego 2022 roku lub w pierwszej jego połowie;
2) do 28 lutego 2022 roku dla zadań dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii letnich na poziomie dzielnicowym. Dla konkursów ogłaszanych na poziomie biur, termin jest uzgadniany pomiędzy odpowiednim biurem a odpowiednim BKDS-em, jednak nie później niż 29 kwietnia 2022 roku;
3) do 31 marca 2022 roku dla zadań realizowanych w drugiej połowie roku;
4) do 13 maja 2022 roku dla zadań realizowanych zgodnie z tokiem roku szkolnego.
Newsletter o funduszach
Zapisz się na newsletter o funduszach: https://moje.ngo.pl/newslettery.
W każdy czwartek w swojej poczcie elektronicznej znajdziesz zestaw informacji o konkursach, dotacjach ogólnopolskich oraz lokalnych (wojewódzkich, miejskich, gminnych) dla stowarzyszeń i fundacji.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23