Raport Stowarzyszenia Klon/Jawor "Przedsiębiorstwa społeczne w Polsce 2025" opisał 5 mocnych stron przedsiębiorstw społecznych. Jak te moce wyglądają w realnych działaniach konkretnych PS? Zobacz i posłuchaj👇
Wokół „supermocy” przedsiębiorstw społecznych skupimy się w najbliższym cyklu Pod lupą ngo.pl – „Przedsiębiorstwa społeczne i ich moce”. Jest to cykl portalu ngo.pl i Badań Klon/Jawor, w którym bierzemy na warsztat wybrane zagadnienie dotyczące życia organizacji społecznych. Tym razem cykl przygotowujemy razem z partnerami w projekcie SAMO-ES: Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszeniem na rzecz Spółdzielni Socjalnych i Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”. Przez następny miesiąc będziemy publikować materiały o przedsiębiorstwach społecznych, przykłady dobrych praktyk, refleksje od ekspertów i ekspertek. Zostańcie z nami!
SUPERMOC przedsiębiorstw społecznych: skuteczna działalność ekonomiczna
Od sklepu internetowego do organizacji dożynek. Jak widać pomysły na działalność ekonomiczną przedsiębiorstw społecznych mogą być różne. Opowiada o nich Agnieszka Rolnik z Fundacja dla Ziemi i Chleba w Niebieszczanach.
SUPERMOC przedsiębiorstw społecznych: odpowiedzialny pracodawca i demokratyczne zarządzanie
– Wszystkie decyzje podejmujemy wspólnie. Realizujemy też działania, które wynikają z oddolnej diagnozy – przykładem są usługi dla seniorów, np. usługa rehabilitacyjna, świadczone w domu - Kazimiera Frączak ze Spółdzielnia Socjalna - Promyk Nadziei.
SUPERMOC przedsiębiorstw społecznych: odpowiedzialny pracodawca i demokratyczne zarządzanie
Iwona Maciejewska ze Spółdzielni Socjalnej Komunalka Rzgów opowiada o swoich współpracownikach i jak udało się powiększyć zespół z 5 do 15 osób.
Spotkanie
Nagrania zarejestrowano podczas drugiego spotkania formacyjnego przedsiębiorstwa społecznych, zorganizowanego w kwietniu 2025 roku w Warszawie, w ramach projektu SAMO-ES.
Relacje z tego spotkania znajdziesz tu:
➡️ Poznaj wcześniejsze odsłony cyklu „Pod lupą ngo.pl”.
O projekcie
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” realizowany jest w partnerstwie, które tworzą Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych (lider), Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna, Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszenie Klon/Jawor.
ℹ️ Odwiedź nas: www.samo-es.pl
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.