Wspólne, lokalne działania, wsparcie sąsiedzkie i dobre produkty. Rozmawiamy o tym, czym jest kooperatywa spożywcza, kto ją tworzy, jak i po co. Czy kooperatywy spożywcze powinny znaleźć się wśród podmiotów ekonomii społecznej, które mogą tworzyć przedsiębiorstwa społeczne?
O kooperatywach opowiadają związane z dwoma warszawskimi kooperatywami spożywczymi: Beata Charycka i Izabela Dembicka-Starska. Zobacz nagranie👇
PRZEJDŹ DO WYBRANEJ CZĘŚCI ROZMOWY
00:00:00 | Co robią kooperatywy, które przedstawiają Beata Charycka i Izabela Dembicka-Starska. Dlaczego jesteśmy związane z kooperatywami?
00:05:20 | Działalność ekonomiczna kooperatyw – na jakich zasadach działają. Jakie formy przybierają kooperatywy. Kooperatywy sformalizowane i niesformalizowane. Co robią ludzie w kooperatywach?
00:13:40 | Kto korzysta z działań kooperatyw?
00:16:45 | Demokratyczne zarządzanie kooperatywami. Wsparcie sąsiedzkie.
00:22:40 | Kooperatywy spożywcze i działania lokalne.
00:27:38 | Wcześniejsze próby dopisania kooperatyw spożywczych
Nowelizacja ustawy o ekonomii społecznej
Przybliżamy propozycje nowelizacji ustawy o ekonomii społecznej, które wypracował Krajowy Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej (KKRES) i przedstawił do konsultacji w listopadzie 2024 roku.
Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami KKRES
👉 Będzie nowelizacja ustawy o ekonomii społecznej
Zobacz też inne materiały dotyczące potrzeby wprowadzenia zmian w ustawie o ekonomii społecznej
👉 Co należy poprawić, żeby usprawnić funkcjonowanie sektora ekonomii społecznej
👉 Ekonomia społeczna jako narzędzie rozwoju sektora społecznego - bez szkody dla pożytku
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” realizowany jest w partnerstwie, które tworzą Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych (lider), Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna, Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszenie Klon/Jawor.
ℹ️ Odwiedź nas: www.samo-es.pl
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.