Aby podpisać umowę na małą dotacje, musicie dostarczyć do urzędu dokumenty. Podpowiadamy, jakie
Organizacja, której oferta na realizację zadania w ramach małych dotacji, została wybrana do dofinansowania –podpisuje umowę na realizację zadania publicznego. Aby urząd mógł sporządzić taką umowę, organizacja ma obowiązek w określonym terminie przekazać kilka niezbędnych dokumentów. Sprawdź, jakie to dokumenty.
Organizacja, której wniosek (oferta) dostała (do)finansowanie, jest o tym powiadamiana – np. mailem na adres, który podano w ofercie.
W ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania powiadomienia o przyznaniu dotacji, organizacja powinna przesłać elektronicznie w formie skanu lub w formie papierowej: informację o przyjęciu bądź nieprzyjęciu dotacji oraz poinformować, w jakim terminie przygotuje dokumenty niezbędne do zawarcia umowy dotacyjnej.
Jakie dokumenty są potrzebne do przygotowania umowy?
Dokumenty, które są potrzebne do przygotowania umowy, opisane są w ogłoszeniu konkursowym.
Zazwyczaj jest to:
- prawidłowo podpisane oświadczenie przyjęcia dotacji. Za prawidłowe uznane są podpisy z pieczęcią imienną, a w przypadku braku pieczątki – czytelny podpis lub wydruk imienia i nazwiska, opatrzony podpisem, umożliwiający weryfikację osób podpisujących oświadczenie zgodnie z Krajowym Rejestrem Sądowym, aktualnym wyciągiem z innego rejestru lub ewidencji, ewentualnie inny dokument potwierdzający status prawny oferenta. Złożenie jedynie parafy nie jest wystarczające do uznania, iż oświadczenie zostało prawidłowo podpisane.
- zaktualizowana oferta, stanowiąca załącznik do umowy (chodzi przede wszystkim o kosztorys i harmonogram, zwłaszcza w sytuacji, gdy przyznano dotację w kwocie niższej od tej, o którą starała się organizacja) oraz potwierdzenie aktualności danych oferenta zawartych w ofercie, niezbędnych do przygotowania umowy,
- oświadczenie Zleceniobiorcy dotyczące podatku VAT (czynny/zwolniony/nie jest podatnikiem podatku VAT) – wzór oświadczenia zamieszczony jest na stronie internetowej: https://um.warszawa.pl/waw/ngo/male-dotacje (jako plik do pobrania).
Inne załączniki mogą wynikać ze specyfiki danego konkursu dotacyjnego lub oferty (np. umowa o partnerskiej współpracy w przypadku oferty wspólnej).
Nie ma dokumentów, nie ma dotacji
Jeśli organizacja nie prześle wymaganych dokumentów w określonym terminie, jest to traktowane jako nieprzyjęcie dotacji.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23