Poszukiwanie nowych narzędzi cyfrowych dla organizacji bywa żmudne i czasochłonne. Czasem może się okazać, że zainwestowany czas nie przyniesie pożądanego efektu. Kiedy już znajdziemy jakąś perełkę – warto się nią dzielić. Recraft.ai to generator obrazów AI, który zasługuje na polecenie. To intuicyjne narzędzie do tworzenia i edycji grafiki, bogate w funkcje i style. Dodatkowo daje możliwość tworzenia i edycji plików wektorowych.
Czy potrzebujemy kolejnego generatora obrazów AI?
Tworzenie zdjęć przy pomocy edytorów wykorzystujących sztuczną inteligencję mogło nam już spowszednieć. Co zatem ma Recraft.ai, czego nie mają inne tego typu rozwiązania? Do głowy przychodzi Canva, która staje się graficznym kombajnem i powoli prze do przodu dodając kolejne opcje. Celem zapewne jest to, żebyśmy wszystko mieli w jednym miejscu. Podobnie jest z Recraftem. Jeśli mamy jakiś pomysł – jest duża szansa, że z tym narzędziem go zrealizujemy.
Co możemy stworzyć za pośrednictwem generatora obrazów AI Recraft:
A jeśli chodzi o konkretne przykłady? Może to być ilustracja, którą wykorzystamy na plakacie promującym warsztaty, kolorowanka dla dzieci, czy zestaw ikon do umieszczenia na przypinkach.
- mock-up (zdjęcie produktowe z naszym symbolem, logotypem itp.)
- zestaw ikon (konkretne symbole, każdy w tym samym stylu)
- ilustracje / grafiki / zdjęcia (od fotorealistycznych, przez dzieła sztuki, po przypominające linoryt)
Co wyróżnia obrazy generowane przez Recraft.ai?
Nasze pliki graficzne możemy tworzyć w dwóch formatach. Rastrowym lub wektorowym – oto jest pytanie! Grafikę rastrową będziemy wykorzystywać w sieci lub małych projektach, natomiast pliki wektorowe sprawdzą się przy wydrukach lub wykonywaniu wielkoformatowych projektów (ten rodzaj można powiększać bez obawy o stratę jakości).
Jeśli w trakcie pracy zmienimy zdanie, możemy nasz plik rastrowy zmienić w wektorowy lub powiększyć w plik o wysokiej rozdzielczości. W sieci jest mnóstwo materiałów, które wyjaśniają w bardziej szczegółowy sposób, jakie są kluczowe cechy tych formatów, możecie znaleźć te informacje na przykład na stronie Adobe.
Kiedy zaczynamy promptować nasz obraz możemy użyć kilku opcji, żeby zbliżyć się do pożądanego efektu. Jedna z nich to wykluczenie – opisanie co na naszym wyjściowym obrazie nie powinno się znaleźć. Kolejna to określenie szczegółowości wyniku. Możemy także zarządzić rozmiarem pliku (prostokąt, kwadrat, szerszy, węższy). Mamy także dostęp do biblioteki już stworzonych obrazów AI, które możemy modyfikować, jeśli nie odpowiada nam styl obrazu.
Warto wspomnieć także o możliwości wgrania własnej palety barw. Wówczas nasze projekty będą spójne z kolorami marki. Gdy tworzymy ikony, możemy dodatkowo określić, jaką mają mieć geometrię lub jak mają być wypełnione. Pozostaje tylko eksperymentować!
Obraz AI i magiczne narzędzia
Do Recrafta możemy także wgrywać nasze materiały. Mogą to być między innymi logotypy, które chcemy wykorzystać w mock-upach lub fotografie, które chcemy w jakiś sposób zmodyfikować. Jeśli chodzi o edycję zdjęć, to pozwala ona na zmianę rozmiaru zdjęcia (upscale-powiększenie go) lub wyodrębnienie pewnego miejsca na fotografii i zmienienie go. Możemy sprawić, że coś zniknie lub się pojawi. Ważna jest precyzja w zaznaczeniu i dobre wypromptowanie. Zmienioną fotografię możemy bez problemu zapisać na naszym komputerze.
Jeśli chodzi o przygotowanie makiet, mogą to być koszulki, kubki, teczki lub cokolwiek innego. Z czterech podstawowych źródeł tworzenia wybieramy mock-up i tam wpisujemy, co ma się pojawić. Następnie możemy wypromptowany lub obrazy generowane możemy zamienić w takie, które przeniesiemy na stworzony obiekt. Dla wizualizacji pomysłów do celów marketingowych pomysł wręcz idealny. W ciągu kilku sekund możesz użyć narzędzia, które dostępne było dla nielicznych.
Kwestia praw autorskich do obrazów AI
Omawiany przez nas generator obrazów AI online stawia sprawę jasno. Narzędzie ma swoją bezpłatną wersję, a obrazy wygenerowane są własnością Recrafta. Mogą zostać wykorzystane przez nas do użytku komercyjnego i nie trzeba opisywać źródła ich pochodzenia. To, co bardzo ważne, to dostęp do naszych obrazów AI. Ma go bowiem cała społeczność. Ktoś może wykorzystać nasze obrazy generowane przez sztuczną inteligencję, a my możemy skorzystać z tego, co stworzył ktoś inny. W skrócie: obrazy generowane przez nas trafiają do wspólnej bazy. Darmowy generator grafiki AI daje nam do dyspozycji 10 000 zapytań miesięcznie.
Sam Recraft odpowiada na wiele pytań w sekcji FAQ, a do tego posiada zaplecze wiedzy i mini tutoriale wbudowane w swój kokpit. Dzięki temu wygenerowanie obrazu staje się coraz łatwiejsze.
Czy Recraft to najlepszy generator obrazów AI online?
W świecie aplikacji powinniśmy kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Podsumowując, Recraft.ai jest narzędziem do generowania obrazów AI, które wyróżnia się na tle konkurencji swoją intuicyjnością (ma wbudowane podpowiedzi tekstowe) i szeroką gamą funkcji. To rozwiązanie, które pozwala na tworzenie i edytowanie grafik w różnych stylach, oferując przy tym realistyczne obrazy oraz dzieła sztuki.
Narzędzie to umożliwia także generowanie obrazów wektorowych i rastrowych, co jest szczególnie przydatne przy projektach wymagających różnorodnych formatów. Użytkownicy mogą modyfikować gotowe obrazy, korzystać z wgranych palet barw, a także tworzyć unikalne mock-upy produktów, co czyni Recraft.ai wszechstronnym narzędziem dla witryn internetowych oraz materiałów marketingowych.
Recraft.ai – kreator obrazów AI, który przyda się twojej organizacji
Generowanie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji staje się coraz bardziej powszechne, a Recraft.ai wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, oferując aż 10 000 zapytań miesięcznie w wersji darmowej. Jeśli chcesz utworzyć oryginalne i dopasowane do Twoich potrzeb grafiki AI, warto wypróbować to narzędzie, pamiętając przy tym o otwartości bazy danych, co może być zarówno zaletą, jak i wyzwaniem.
Czy Recraft.ai to najlepszy generator obrazów AI? To już ocenią użytkownicy, ale rozwój narzędzia i jego popularność sprawia, że grafikę AI coraz częściej możemy spotkać w mediach społecznościowych, a unikalne obrazy powstające za pomocą generatora AI to już nie pieśń przyszłości, a codzienność.
Obejrzyj wideo tutorial i naucz się tworzenia obrazów z pomocą generatora grafiki online Recraft
Przeczytaj także:
- Aplikacje wykorzystujące AI. Łatwiejsza praca kreatywna
- Jak wygenerować QR kod i skrócić link? Poradnik dla NGO
- Jak szybko dodać napisy do filmu na YouTube i przetłumaczyć je na inne języki?
- Narzędzia AI w Canva. Sztuczna inteligencja w świecie grafiki
- Jak zrobić film w Canvie w 15 minut? Łatwy sposób na rolkę na Instagrama lub Facebooka
Interesujesz się nowymi technologiami i chcesz w oparciu o nie rozwijać swoją organizację? Odwiedź nasz blog i dołącz do naszego newslettera, by nie przegapić kolejnych przydatnych materiałów. Zapraszamy!
Źródło: Sektor 3.0