18 i 19 maja odbędzie się szósta edycja „Sektora 3.0” - największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu nowych technologii w działaniach nonprofit. Spotkanie zgromadzi ponad 500 osób - reprezentantów organizacji pozarządowych, przedstawicieli biznesu, administracji publicznej, mediów i świata nauki. Pierwszy dzień konferencji będzie można obserwować na ngo.pl.
– Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób nowe technologie mogą ułatwić im codzienną pracę czy pomóc w indywidualnym rozwoju. Motyw przewodni tegorocznego wydarzenia to „HumanTech”. Zamierzamy podkreślić ludzki wymiar technologii. Osoby pracujące w trzecim sektorze często muszą łączyć wiele ról jednocześnie. Chcemy pokazać, że dzięki nowym technologiom mogą osiągać z pozoru nieosiągalne cele – mówi Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest organizatorem wydarzenia.
Pierwszego dnia „Sektor” odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. Podczas inauguracji odbędą się wystąpienia Karla Schroedera – jednego z najpopularniejszych pisarzy science-fiction w Kanadzie, specjalizującego się w badaniu wpływu nauki i technologii na społeczeństwo oraz George’ a Hedona – twórcy największego w Australii festiwalu kreatywności Pause Fest.
Następnie na uczestników będzie czekać 18 seminariów, podczas których dowiedzą się, jak opowiadać ciekawie swoją historię w Internecie, do czego wykorzystywać roboty czy technologie wearables, w jaki sposób kreować w sieci swój wizerunek i zarabiać na prowadzeniu bloga, jak radzić sobie z hejterami. Seminaria będą prowadzone przez ekspertów z Polski i z zagranicy, nie zabraknie wśród nich także gwiazd mediów – Jarosława Kuźniara (seminarium „Kryzysy w Internecie”) oraz Szymona Majewskiego (seminarium „Pomysł najważniejszy!”).
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach nowych technologii z czterech obszarów: sportu, kultury, edukacji i zdrowia. Przekonają się, jak nadajniki beacon zmieniają muzea i placówki kultury na świecie, porozmawiają z robotem, poznają najlepsze aplikacje fitness i dowiedzą się, jak za pomocą nowych technologii zadbać o zdrowie.
Będzie można odwiedzić też 25 stoisk partnerów konferencji w strefie wystawienniczej i zapoznać się z polskim projektem robotów photon (zgłoszonym do międzynarodowej platformy Kickstarter), wirtualną kampanią stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, skanerami 3D czy tworzeniem aplikacji przy wspólnym stoisku Fundacji Orange i Fab Lab w Drodze.
Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 16 warsztatach odbywających się w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających wydarzenie. Tematy spotkań to m.in. „Siła obrazu”, „Twoje bezpieczeństwo w sieci”, „Crowdfunding – jak to robić?”. Łącznie w trakcie „Sektora” wystąpi ponad 60 prelegentów, w tym goście z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Rumunii, Holandii.
Partnerem głównym wydarzenia jest firma Intel, a technologicznymi są firmy Orange i Microsoft. Partnerem wspierającym jest firma Uber. Patronem konferencji jest Ministerstwo Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik.
Więcej o konferencji na:
Małgorzata Dąbrowska
K: 722 002 316
E: malgorzata.dabrowska@frsi.org.pl
Źródło: Sektor 3.0