Koncentrujemy Waszą uwagę na Narodowym Instytucie Wolności z trzech powodów. Kilka dni temu NIW-CRSO świętował pięciolecie i z tej okazji podsumował ten okres swojej działalności. Właśnie opublikowano też nowelizację ustawy o Narodowym Instytucie Wolności. Wreszcie na #prosteNGO opublikowano bardzo ciekawe rozważania o historii i budżecie NIW-u. Mamy więc Instytut w trzech wątkach i z trzech zupełnie różnych perspektyw.
Jubileusz pięciu lat istnienia świętuje Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Z tej okazji, dziś (24 listopada) w Centrum Konferencyjnym Stadionu Legii Warszawa odbyła się konferencja „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”.
Wydarzenie było okazją do podsumowań, podziękowań i rozmów o przyszłości trzeciego sektora w Polsce.
(fragment informacji o konferencji na stronie niw.gov.pl - zobacz: Konferencja „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”)
Nowelizacja ustawy opublikowana
O przyjęciu ustawy o zmianie ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i jej podpisaniu przez Prezydenta pisaliśmy niedawno w artykule: Nowelizacja ustawy o NIW przyjęta i podpisana. Czekaliśmy wtedy jeszcze na publikację ustawy. Ustawa została opublikowana 1 grudnia 2022 roku.
#prosteNGO. Materiały o Narodowym Instytucie Wolności
Komentarze nawiązujące zarówno do jubileuszy instytutu, jak i do świeżej nowelizacji ustawy, publikuje serwis proste.ngo. Pierwszy odcinek przypomina historię przygotowywania i uchwalania przepisów, które zaowocowały powstaniem Narodowego Instytutu Wolności. Drugi koncentruje się na budżecie NIW-u, którego zmiany wykazują zaskakującą dynamikę. A wstępem do tych poważnych rozważań jest bajka…
No i Kopciuszek jak dawniej macha ścierą. Z rzadka co prawda, ale jednak czasem dostaje poza kolejnością dodatkowe środki czystości wraz z propagandową ulotką Wilka. Na salonach zaś zastąpiły go młode, raczej do pracy niechętne wilczyce, które jednak mając węch doskonały (czują pismo nosem), bardzo chętnie pomagają…. w wydatkowaniu środków, bo w końcu wydawać każdy umie.
Źródło: #prosteNGO
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.