Organizacje pozarządowe w dialogu z Miastem. Zapoznaj się z publikacją SCWO
Czym jest dialog społeczny w Warszawie? Kto w nim bierze udział? O czym się w ten sposób rozmawia? Jak włączyć się w ten dialog? I czy warto? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie w najnowszej publikacji Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych: Organizacje pozarządowe w dialogu z Miastem. System dialogu społecznego w Warszawie.
W publikacji znajdziecie m.in. :
- informacje o tym, jak wygląda struktura ciał dialogu społecznego w Warszawie,
- informacje o tym, jakie ciała dialogu działają w stolicy, czym się zajmują i jak można się włączyć w ich prace,
- przykłady konkretnych działań podejmowanych przez komisje dialogu społecznego,
- korzyści płynące z angażowania się w prace ciał dialogu społecznego.
Korzyści z pracy w KDS-ie są wielorakie i obopólne, zarówno dla działaczy, jak i społeczności, na rzecz której KDS działa. Praca w KDS-ie pozwala na zachowanie spójności w działaniu, a to jest kluczowe w wielu kwestiach. Sprawy, które poruszamy, o których dyskutujemy i na temat których argumentujemy jednym, spójnym głosem mają większą szansę powodzenia. Praca w zespole jest skuteczniejszym narzędziem do realizacji określonych celów. Można też poznać doświadczenia i praktyki innych. To też bez wątpienia szansa na uzyskanie mocnego głosu w tematach ważnych i dotyczących danej społeczności. Jednym słowem warto próbować działać w KDS-ach, szukać swoich przestrzeni branżowych, tematycznych i się w nie angażować, bo to szansa na uzyskanie dobrych efektów dla całej społeczności.
Renata Wardecka, DKDS Mokotów
Publikacja dostępna jest w pliku pdf do pobrania tutaj lub w Poradniku warszawa.ngo.pl w zakładce: Ciała dialogu społecznego.
Organizacje pozarządowe w dialogu z Miastem. System dialogu społecznego w Warszawie (pdf)
Publikacja powstała w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) – bezpłatnego systemu wsparcia dla organizacji prowadzących działania na rzecz mieszkanek i mieszkańców Warszawy, współfinansowanego przez m.st. Warszawę.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23