O humorze w szpitalach, ratownikach tatrzańskich, prezentach, które pomogą się usamodzielnić i kierowniczkach budowy... czyli Magda Dobranowska-Wittels poleca do czytania [film]
Proste sprzęty, które pomogą przejść dziecku nieprzyjemne badania. Ile przeciętnie lat ma ratownik lub ratowniczka w Tatrach? Jakie prezenty pomogą się usamodzielnić? Jak to jest być kierowniczką budowy? Z ponad 240 artykułów w publicystyce ngo.pl wybrałam dla Was cztery. Zapraszam do lektury!
Skrzyneczki Humoru w polskich szpitalach
Czerwona kulka na nos, zabawna czapeczka, kolorowa chustka. Maskotka. Niewiele potrzeba, aby nieprzyjemne zabiegi medyczne stały się bardziej znośne i akceptowalne dla małych pacjentów.
Dzięki Fundacja Czerwone Noski w pięciu polskich szpitalach pediatrycznych znajdą się Skrzyneczki Humoru, czyli wzorowane na apteczkach pierwszej pomocy, zestawy sprzętów, pomocnych w budowaniu relacji z małym pacjentem oraz instrukcje użytkowania.
Fundacja Czerwone Noski planuje dotrzeć ze Skrzyneczkami Humoru oraz warsztatami dla personelu medycznego do szpitali pediatrycznych w całej Polsce. Trzymam za to kciuki. Więcej o tej inicjatywie przeczytacie w linku poniżej.
Ile lat ma ratownik TOPR?
W Tatrach co roku odnotowuje się ok. 1300 wypadków. Większość z nich to nie te spektakularne (np. lawinowe), tylko zwykłe, nieszczęśliwe zdarzenia, jak skręcenie nogi, upadek z niewielkiej wysokości, czy drobne zachorowania. O to, żeby coraz więcej podobnych sytuacji w najwyższych górach w Polsce kończyło się dobrze, dba Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR to nie instytucja państwowa, ale organizacja pozarządowa, stowarzyszenie. Jedno z najstarszych w Polsce, bo działające od ponad 100 lat.
Polecam niezwykle ciekawy wywiad Małgorzaty Łojkowskiej z Janem Krzysztofem, naczelnikiem TOPR-u. Dowiecie się z niego, jak doszło do powstania organizacji, ile lat średnio ma ratownik TOPR i jakie musi mieć umiejętności, ile wypadków rocznie jest w Tatrach i ile kosztuje utrzymanie ratowników w gotowości. Link do tekstu w opisie filmu.
CZYTAJ: TOPR: pasja, poświęcenie i odpowiedzialność [wywiad] >
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności
Garnki, czajnik, pralka, by wyposażyć mieszkanie. Hulajnoga lub rower, by dojechać do szkoły lub pracy. Kurs zawodowy, psychoterapia, by lepiej radzić sobie w życiu. Nie brzmi jak typowy świąteczny zestaw prezentów? Tymczasem to są właśnie rzeczy, które bardzo ucieszyłyby młode osoby, wychodzące z pieczy zastępczej w samodzielną dorosłość.
O ich sytuacji i o akcji „Pierwsza Gwiazdka Samodzielności” Fundacji Dobrych Inicjatyw przeczytacie w portalu.
Jak to jest być kierowniczką budowy?
Nie dziwi nas już policjantka, żołnierka ani kobieta za kierownicą autobusu miejskiego. Ale kierowniczka budowy to nadal rzadkość.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego podjęło próbę zmiany tego stereotypu i zwiększenia roli kobiet w budownictwie. Swoją perspektywą na kulturę pracy, zmieniające się trendy i wyzwania, z jakimi mierzą się kobiety, które w Polsce zdecydowały się na karierę w budownictwie w portalu ngo.pl opowiada Anna Żmuda, mgr inż. budownictwa i twórczyni pierwszej w historii konferencję dla kobiet – Nowa Ja w Budownictwie.
CZYTAJ: Jakie wyzwania i możliwości czekają na kobiety w budownictwie? [wywiad] >
Źródło: inf. własna ngo.pl
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.