Status przedsiębiorstwa społecznego [infografika]
Bycie przedsiębiorstwem społecznym z punktu widzenia formalnego może przypominać organizacjom pozarządowym bycie organizacją pożytku publicznego. OPP i PS to status nadawany przez wskazane organy.
Z końcem listopada skupiamy Waszą uwagę na ustawie o ekonomii społecznej i zawartych w niej przepisach dotyczących przedsiębiorstw społecznych. Kto może uzyskać status przedsiębiorstwa społecznego? Jakie warunki należy spełnić i jak się taki status rejestruje? Tłumaczymy na infografice.
Ustawa o ekonomii społecznej opisała jak ma wyglądać i jak działać przedsiębiorstwo społeczne. Status przedsiębiorstwa społecznego mogą posiadać podmiot ekonomii społecznej, a tymi podmiotami z definicji są również organizacje pozarządowe.
Wcześniej w listopadowym cyklu o ekonomii społecznej i przedsiębiorstwach społecznych opublikowaliśmy:
Infografika: Jak uzyskać status przedsiębiorstwa społecznego
Infografika w formacie A4 do samodzielnego wydruku
Opis infografiki w formacie PDF (dla osób niewidzących, niedowidzących)
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” realizowany jest w partnerstwie, które tworzą Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych (lider), Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna, Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszenie Klon/Jawor.
ℹ️ Odwiedź nas: www.samo-es.pl
Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.