Kontrola realizacji zadania publicznego. Trwa Tydzień Poradniczy SCWO
Każde zadanie publiczne zlecone do realizacji organizacjom pozarządowym przez m.st. Warszawę prędzej czy później zostanie skontrolowane. Merytorycznie lub finansowo. Jak się przygotować do takiej kontroli? Jak prowadzić projekt, aby kontrola nie była dla nas sterującym wydarzeniem? Nasze doradczynie odpowiedzą na Wasze pytania. Od 25 do 31 maja 2022 zapraszamy na Tydzień Poradniczy SCWO.
Od 25 do 31 maja 2022 doradczynie Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych będą czekały na Wasze pytania i wyjaśniały, na czym polega kontrola merytoryczna i finansowa realizacji zadania pozarządowego:
- Jak się przygotować do kontroli?
- Jak dokumentować wydatki?
- Jak dokumentować działania merytoryczne?
- Jakie prawa, a jakie obowiązki ma organizacja pozarządowa podczas kontroli?
Czekamy na Wasze pytania!
Pod numerem telefonu Infolinii SCWO (22) 828 91 23 można umówić się z naszymi doradczyniami na rozmowę o kontroli realizacji zadania publicznego.
Pytania można słać także na adres: scwo@warszawa.ngo.pl.
Na konsultację można się umówić wysyłając również informację SMS na numer: 501 979 159 (kontakt przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnością słuchu lub z innego powodu mające trudności w rozmowie telefonicznej).
Odpowiemy także na pytania dotyczące innych rodzajów kontroli
Organizacje pozarządowe podlegają nadzorowi i kontroli nie tylko samorządu, ale także wielu innych instytucji. O tych kontrolach, uprawnieniach i obowiązkach kontrolujących i kontrolowanych piszemy w maju w serwisie warszawa.ngo.pl. Jeśli macie pytania dotyczące np. nadzoru starosty i ministra, kontroli podatkowej lub innych instytucji, które zainteresowały się działaniami Waszej organizacji - także możecie je zadać naszym doradcom i doradczyniom.
Aby uzyskać poradę, zgłoś się do Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.
Skontaktuj się z Infolinią SCWO:
- telefonicznie: (22) 828 91 23,
- mailowo: scwo@warszawa.ngo.pl,
- za pomocą SMS-a: 501 979 159.
Następnie zostaniesz przekierowany lub przekierowana do właściwej ekspertki lub eksperta. Część porad jest udzielana w trakcie stałych dyżurów (m.in. księgowość i prawo), a część wymaga umówienia ze specjalistą (m.in. RODO, marketing).
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23