Wypalenie aktywistyczne. Jak zapobiegać? Materiały po webinarium ngo.pl [film]
Praca w organizacjach społecznych jest często realizacją osobistej misji. Nie znaczy to jednak, że „praca na powołaniu” zabezpieczy przed szczególnego rodzaju ryzykami, m.in. wypaleniem aktywistycznym czy zmęczeniem empatią. Wręcz przeciwnie, może to stanowić dodatkowe ryzyko. Jak temu zapobiegać? Jakie rozwiązania – indywidualne i organizacyjne – warto wprowadzić w zespole Twojej organizacji? Przypominamy nagranie webinarium ngo.pl z Natalią Saratą.
Dlaczego warto obejrzeć nagranie?
W trakcie spotkania:
- przybliżamy zagadnienie wypalenia i tego, jak zjawisko to wygląda w sektorze obywatelskim,
- identyfikujemy czynniki, które mogą w organizacji wpływać na wypalenie,
- wskazujemy przykładowe rozwiązania (indywidualne i organizacyjne), które mogą być wprowadzane przez osoby zarządzające zespołami w III sektorze.
O ekspertce
Natalia Sarata – socjolożka, trenerka, konsultantka i badaczka społeczna, założycielka i liderka Fundacji RegenerAkcja dla zmęczonych aktywistów i aktywistek (https://oddychaj.regenerakcja.pl/)otwiera się w nowej karcie. W organizacje pozarządowe zaangażowana od 2002 roku jako wolontariuszka, managerka, członkini zarządu, koordynatorka działań, fundraiserka etc. Sama doświadczyła wypalenia w sektorze pozarządowym, obecnie zajmuje się wsparciem organizacji i ruchów społecznych w dbaniu o dobrostan swoich ludzi. Wspiera szczególnie organizacje działające w obszarze praw człowieka.
Polecamy też inne webinaria ngo.pl: http://www.poradnik.ngo.pl/webinaria
Źródło: inf. własna ngo.pl
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.