W drugiej części sprawozdania pokaż, jakie wydatki poniosła organizacja w czasie realizacji zadania [INSTRUKCJA]
Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego składa się z trzech części. Część II dotyczy finansów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu tej części sprawozdania w generatorze witkac.pl.
Część II sprawozdania dotyczy finansów. Tu pokazuje się, jakie wydatki poniosła organizacja w trakcie realizacji zadania (projektu) w odniesieniu do kosztów zaplanowanych w ofercie.
Ważne! Wypełniając tę część sprawozdania, istotne jest, aby sprawdzać, co organizacja zadeklarowała w ofercie i odnosić się do tych zapisów.
Tabel nr 1 – Rozliczenie wydatków za rok
W generatorze witkac.pl tabela nr 1 (Rozliczenie wydatków za rok) częściowo wypełnia się sama: informacje do pola „rodzaj kosztu” oraz pola „koszty zgodnie z umową” zaciągają się automatycznie z oferty/umowy.
Samodzielnie trzeba wypełnić pole „faktycznie poniesione wydatki”. Należy tutaj wpisać dokładne, zsumowane na poziomie pozycji kosztorysu, kwoty z wydatków (z rachunków do umów, list płac, faktur). Odnosimy się tutaj do tabeli V. A z oferty (Zestawienie kosztów realizacji zadania).
Uwaga! Jeśli umowa była aneksowana, a zmiany dotyczyły kosztów, to z generatora zostaną „zaciągnięte” dane zgodnie z obowiązującą wersją umowy.
Tabela nr 2 – Z jakich środków wydatki
W tabeli nr 2 podajesz informację o tym, z jakich środków ponosiliście wydatki w trakcie realizacji zadania/projektu.
Odnosisz się tutaj do tabeli “źródła finansowania” z oferty w punkcie V.B.
W Generatorze w kolumnie “kwoty zgodnie z umową” informacje zaciągają się automatycznie z naszej oferty/umowy. Uzupełnić trzeba jednak kolumnę “faktycznie poniesione wydatki”.
Pola od 4 do 6 (dotyczące procentowego udziału kwoty dotacji) w Generatorze “wyliczają” się same, zgodnie z tym, co wpisaliśmy w poszczególnych polach.
Tabela 3 – Inne przychody
W tabeli nr 3 należy podać informacje o innych przychodach uzyskanych w ramach realizacji zadania, jeśli takie były (np. uzyskanych ze sprzedaży towarów lub usług wytworzonych lub świadczonych w ramach realizacji zadania).
Tabela 4 – Informacje o opłatach od uczestników
W tabeli nr 4 powinny znaleźć się informacje o opłatach, jakie płacili uczestnicy zadania, jeśli je przewidywaliśmy w ofercie.
Kwota została podana już wcześniej w tabeli nr 2 (Rozliczenie ze względu na źródło finansowania, punkt 2.2.).
Tu należy powtórzyć tę kwotę, ale także opisać zasady, na jakich były pobierane opłaty i jaka była wysokość pojedynczej opłaty. Informacje te są w ofercie, zatem tutaj wystarczy je przepisać i uaktualnić.
Jak wypełnić sprawozdanie z realizacji zadania publicznego w Generatorze Witkac [INSTRUKCJA]
Warszawskie organizacje, realizujące zadania publiczne, składają sprawozdanie za pomocą generatora witkac.pl. W generatorze automatycznie uruchamia się wzór sprawozdania do wypełnienia. Ekspertki SCWO przygotowały instrukcję wypełniania sprawozdania, w której podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, zabierając się do pracy.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23