7 czerwca startuje Magazyn Młodego Pokolenia "Empatia". Powstał z inicjatywy Bogusławem Czarmińskiego, Powstańca Warszawskiego, pseudonim „Maszynka”. To wyjątkowe medium tworzone przez uczniów i uczennice oraz studentów i studentki, przy wsparciu dziennikarzy i dziennikarek. W poniedziałek o godzinie 18 w portalu i na Facebooku ngo.pl o projekcie porozmawiamy z pomysłodawcą – Bogusławem Czarmińskim, koordynatorem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem oraz autorami i autorkami tekstów, a także dziennikarzami i dziennikarkami wspierającymi projekt. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.
Osobisty wywiad z Powstańcem Warszawskim o emocjach i tekst o przyszłości dziennikarstwa. Reportaż o tym, dlaczego młodzi decydują się na to, by nie jeść mięsa i materiał o nieobecności kobiecej piłki nożnej w mainstreamie. Odpowiedź na pytanie, dlaczego czuję to, co czuję kiedy widzę, że ktoś cierpi. To tylko część tego, o czym będzie można przeczytać w tworzonym przez uczniów i uczennice oraz studentów i studentki Magazynie Młodego Pokolenia „Empatia”, który startuje 7 czerwca.
Magazyn „Empatia” powstał staraniem Bogusława Czarmińskiego, Powstańca Warszawskiego – pseudonim „Maszynka” oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, dr. hab. Adama Bodnara. To forum, na którym spotkają się doświadczenia sędziwego pokolenia z ambicjami i wizjami przyszłości dzisiejszej młodzieży.
W projekcie biorą udział: Biuro RPO, Bogusław Czarmiński, „Gazeta Wyborcza” (Warszawa), „Magazyn Kontakt”, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, ngo.pl, NOIZZ.PL, „Pismo”, „TOK FM” i „Więź”.
7 czerwca o godzinie 18 w portalu oraz na Facebooku ngo.pl i "Więzi" o nowym medium opowiedzą jego pomysłodawca – Bogusław Czarmiński, a także koordynator projektu RPO Adam Bodnar.
W debacie udział wezmą również dziennikarze i dziennikarki, którzy w ostatnich miesiącach pracowali z tworzącą „Empatię” młodzieżą: Zuzanna Piechowicz, TOK FM i Maciej Sopyło. O tekstach zaś opowiedzą autorzy i autorki: Anna Koziestańska i Maks Wieczorski.
Spotkanie poprowadzą Bartosz Bartosik, „Więź” i Estera Flieger, ngo.pl. Dyskusja będzie tłumaczona na polski język migowy.
Źródło: własna
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.