Czy masz wszystkie załączniki? Sprawdź! To ważne dla oceny formalnej oferty w konkursie
W Warszawie organizacje składają oferty na realizację zadania publicznego poprzez generator wniosków Witkac.pl. Generator ułatwia tworzenie ofert i podpowiada, jeśli o czymś zapomnimy, ale i tak trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Sprawdź, na co zwrócić uwagę! To może być ważne dla oceny Twojego wniosku.
W ogłoszeniu konkursowym podane są najważniejsze informacje potrzebne do poprawnego złożenia oferty w konkursie na realizację zadania publicznego, w tym m.in. termin, w jakim należy złożyć ofertę oraz sposób, w jaki należy to zrobić.
Ogłoszenia publikowane są na stronach informacyjnych Urzędu m.st. Warszawy oraz w miejskim BIP-ie. Można je także znaleźć w serwisie warszawa.ngo.pl w zakładce Fundusze w Warszawie.
W ogłoszeniach zazwyczaj można znaleźć odesłanie do generatora Witkac.pl. Aby wypełnić i złożyć wniosek – trzeba się zalogować do generatora. Jeśli robimy to pierwszy raz – trzeba założyć konto.
Generator Witkac.pl
Posługując się generatorem Witkac.pl, wypełniasz wniosek na aktualnym wzorze oferty, który obowiązuje w ramach procedury konkursowej.
Generator WItkac.pl to nie tylko „formularz”, poprzez który dostarczamy wniosek do Biura lub Dzielnicy. To narzędzie, które także częściowo pomaga w poprawnym wypełnieniu wniosku i podpowiada, jeśli o czymś zapomnimy.
Witkac automatycznie wykonuje operacje rachunkowe:
- oblicza całkowite koszty w poszczególnych pozycjach,
- oblicza koszty do pokrycia z dotacji względem zadeklarowanego wkładu własnego,
- sumuje koszty całkowite zadania.
Weryfikuje również prawidłową wartość wkładu własnego (całkowitego, finansowego i osobowego), a w przypadku wykrycia błędu poinformuje o nim i podpowie, jak go poprawić.
Sprawdzi także poprawność numeru NIP, REGON, KRS oraz konta bankowego.
Aby skutecznie złożyć ofertę w konkursie – wystarczy zrobić to poprzez generator Witkac.pl. Nie trzeba już składać ani przesyłać żadnych papierowych wersji wniosku lub potwierdzenia o złożeniu oferty.
Ocena formalna
W Warszawie ocena wniosków odbywa się w dwóch etapach: formalnym i merytorycznym.
Po upływie terminu na składanie ofert, oceny formalnej dokonują wyznaczeni do tego pracownicy lub pracowniczki biura lub urzędu dzielnicy. Nie mogą brać udziału w tym etapie oceny oferty, jeśli są związani z organizacją-oferentem w sposób opisany w art. 24 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (m.in. są stroną albo pozostają z jedną ze stron w takim stosunku prawnym, że wynik sprawy może mieć wpływ na jego prawa lub obowiązki).
W czasie ocena formalnej urzędnik lub urzędniczka sprawdzają złożone wnioski pod kątem zgodności z kryteriami zawartymi w Karcie Oceny Formalnej Oferty. Sama Karta jest załącznikiem do ogłoszenia konkursowego. Dlatego należy pamiętać, aby – zanim przystąpimy do pracy nad ofertą – dokładnie zapoznać się nie tylko z ogłoszeniem, ale także ze wszystkimi załącznikami. Wzór Karty Oceny Formalnej jest określony w procedurze konkursowej
W czasie oceny formalnej sprawdza się m.in., czy:
- oferta została złożona w Generatorze Wniosków w terminie określonym w ogłoszeniu konkursowym:
- organizacja nie złożyła więcej ofert niż jest to dopuszczalne w danym konkursie (pod uwagę brana jest kolejność ofert złożonych w Generatorze Wniosków)
- oferent jest organizacją pozarządową lub innym podmiotem, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- oferta i obowiązkowe załączniki wypełnione zostały w języku polskim albo zostały przetłumaczone na język polski (wystarczające jest tłumaczenie zwykłe)
- do oferty zostały dołączone: ✔️ kopia aktualnego wyciągu z innego rejestru lub ewidencji, ewentualnie inny dokument potwierdzający status prawny oferenta. Dotyczy to przypadku, gdy organizacja nie jest wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w ewidencjach prowadzonych przez Prezydenta m.st. Warszawy. Odpis musi być zgodny ze stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany; ✔️ kopia umowy lub statutu spółki – w przypadku gdy oferent jest spółką prawa handlowego, o której mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
Jeśli oferta nie spełnia wymogów formalnych, nie przechodzi do dalszego etapu konkursu, czyli nie podlega już ocenie merytorycznej.
Lista wniosków (ofert), które przeszły ocenę formalną
Tabelę z wynikami oceny formalnej biuro przekazuje w formie elektronicznej do Pełnomocnika, w ciągu 10 dni roboczych od ostatecznego terminu składania potwierdzeń złożenia oferty.
Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi publikuje ją na stronie internetowej.
Lista wniosków (ofert), które przeszły ocenę formalną jest publikowana przed posiedzeniem komisji konkursowej.
Ocena merytoryczna
Oceny merytorycznej ofert dokonują komisje konkursowe. One także formułują rekomendacje wybranych ofert do (do)finansowania.
Wnioski oceniają wspólnie urzędnicy i przedstawiciele organizacji
Rekomendacje akceptuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Na podstawie rekomendacji komisji konkursowych (w konkursach ogólnomiejskich) lub uchwały zarządu dzielnicy z rekomendacjami (w konkursach dzielnicowych) ostateczną decyzję o (do)finansowaniu realizacji zadań publicznych podejmuje Prezydent m.st. Warszawy.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23