Do końca wakacji zostały jeszcze dwa tygodnie. Niepełnosprawnik poleca kilka miejsc, które są nie tylko warte zobaczenia, ale też są dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Proponujemy miejsca dla dorosłych i dzieci, dla wielbicieli sztuki i techniki, ale też miejsca, gdzie można wypocząć. Oczywiście wszystkie informacje o dostępności znajdziecie na stronie www.Niepelnosprawnik.pl.
Muzeum dostępne jest dla osób poruszających się na wózkach, a osoby niewidome mogą przyjść z psem przewodnikiem.
Osobom poruszającym się na wózkach lub mającym kłopoty z poruszaniem się, a chcącym posłuchać muzyki pod pomnikiem Chopina, rekomendujemy wejście od strony Alej Ujazdowskich ze względu nad dużą różnicę poziomów w parku. Chcących zwiedzać dolną część Łazienek rekomendujemy wejścia od strony ulic: Agrykola, Myśliwiecka, Podchorążych. Zapraszamy też do zwiedzania Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Powozowni w Łazienkach przy ulicy Szwoleżerów 9. Muzeum dostępne jest z pomocą dla osób poruszających się na wózkach.
Budynek Centrum jest przestronny, z łatwym dostępem do eksponatów. Wyposażony jest w windy oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Osoby starsze lub z niepełnosprawnością ruchu mogą wypożyczyć wózek inwalidzki pomocny przy zwiedzaniu Centrum. Do dyspozycji są osoby mogące prowadzić audiodeskrypcję i znające język migowy. W pobliżu jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.
Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Na każdym poziomie usytuowane są dostosowane toalety, wszystkie przestrzenie muzealne są dostępne dla osób poruszających się z psem asystującym, jest możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego. W holu głównym w kasach została zainstalowana pętla indukcyjna, jest także możliwość wypożyczenia naszyjnych pętli indukcyjnych. W holu głównym został zainstalowany terminal z tłumaczem Polskiego Języka Migowego do komunikacji z personelem muzeum.
Audyty (pomiary obiektów) przeprowadzane są przez dwuosobowe zespoły, w oparciu o szczegółowe standardy korespondujące z przepisami prawa i zasadami uniwersalnego projektowania. W ramach audytów badane są sklepy, kina, restauracje, biblioteki, salony kosmetyczne, banki, szkoły, hotele, zakłady krawieckie, obiekty sportowe, urzędy i inne miejsca niezbędne każdemu w codziennym życiu.
Źródło: informacja własna organizatorów