15 lutego to dzień, od którego rozpoczyna się w każdym roku sezon rozliczeń z podatków. A z sezonem rozliczeń startuje sezon jednoprocentowy. Już dziś przypominamy więc i namawiamy – rozliczając się z podatków, nie zapominajcie o JEDNYM PROCENCIE!
Rozpoczynamy w portalu tydzień z 1%! Codziennie będziemy publikować kolejne materiały zachęcające Was do wskazywania w zeznaniach podatkowych organizacji pożytku. Zapraszamy – możecie z tych materiałów skorzystać sami, a także (jeśli jesteście OPP) polecić je osobom, na które w tym roku liczycie, które namawiacie do przekazania 1%.
Zbieramy najważniejsze informacje o 1%. Jak przekazać? Komu? Zapraszamy i zachęcamy – wspierajcie jednym procentem organizacje pożytku publicznego!
Jak rozliczamy się z fiskusem i jak przekazujemy 1%? Podobnie jak w ubiegłych latach możemy to zrobić papierowo, wpisując do swojego PIT-a nr KRS wybranej OPP, możemy także skorzystać przez internet z usługi Twój e-PIT.
Nie zapomnijcie o 1%
Niezależnie od tego, czy deklaracją zajmujecie się teraz (na początku sezonu rozliczeń), czy czekacie na ostatnią chwilę, niezależnie od tego, czy chcecie się rozliczyć papierowo, czy przez internet, nie zapomnijcie o 1% dla organizacji pożytku publicznego!
Pamiętaj: to Ty decydujesz, której OPP chcesz przekazać swój 1% podatku.
Podstawowe informacje o 1% zebraliśmy na poniższej infografice. Na dole wiadomości znajdziecie też infografikę w formacie A4 do samodzielnego wydruku. Podpowiedź dla OPP: infografikę w formacie A4 warto wydrukować i dać podatnikom zachęcając do przekazywania 1%. Powodzenia!
Infografika: Jak mądrze wybrać organizację i przekazać 1%
Infografika w formacie A4 do samodzielnego wydruku
Gdzie szukać organizacji pożytku publicznego
Organizacja pożytku publicznego, żeby mogła zbierać 1%, musi znaleźć się na liście uprawnionych. Listę taką publikuje Narodowy Instytut Wolności.
Polecamy też skorzystanie z POZYTEK.NGO.PL. W serwisie znajduje się aktualna lista organizacji pożytku publicznego, na które można przekazywać 1%. POZYTEK.NGO.PL umożliwia przeszukiwanie listy, wybieranie OPP z konkretnej miejscowości czy zajmujących się określonymi sprawami (np. pomocą społeczną, obroną demokracji, walką o prawa człowieka etc.).
Źródło: inf. własna poradnik.ngo.pl
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23