Jak stworzyć aplikację, która pomoże zadbać o zdrowie psychiczne? [film]
Co jest potrzebne do zbudowania aplikacji, która pomoże zadbać o zdrowie, zwłaszcza to psychiczne? Czym jest aplikacja Aetheria i jak pomaga radzić sobie z lękiem i depresją? O tym, podczas Festiwalu Sektor 3.0, opowiadała 19-letnia Amanda Southworth, założycielka Astra Labs, organizacji społecznej, której zespół zaprojektował i stworzył aplikację mobilną dla osób, które zmagają się z chorobami psychicznymi.
Czy potraficie wyobrazić sobie 19-letnią dziewczynę z autyzmem, która od 6 lat codziennie próbuje zmienić świat na lepszy i naprawdę jej się to udaje? Jeśli nie, poznajcie Amandę Southworth, założycielkę organizacji Astra Labs, twórczynię kilku aplikacji, które pomagają osobom, uznanym za wykluczone społecznie z powodu swojej orientacji, choroby psychicznej czy innych zaburzeń i problemów. Amanda była gościem Festiwalu Sektor 3.0. Zachwyciła swoim zaangażowaniem, pomysłami i dojrzałością. Dlatego też zachęcamy Was gorąco do obejrzenia nagrania z jej wykładu.
Z wykładu dowiesz się:
- 0:20 Kim jest prelegentka?
- 0:34 Błędy, których możesz uniknąć, próbując stworzyć aplikację, wspierającą w dbaniu o zdrowie psychiczne.
- 02:00 Anxiety Helper – czym charakteryzowała się ta aplikacja i dlaczego nie odniosła sukcesu?
- 02:50 Verena – aplikacja, która ostrzega przed niebezpieczeństwem.
- 03:25 Czym zajmuje się i jak powstała Astra Labs?
- 04:12 Isolated, not alone – narzędzie dla osób, które ciężko przechodziły przez okres pandemicznej izolacji.
- 04:50 Aetheria – jak pomaga osobom, które zmagają się z chorobami psychicznymi?
- 05:10 Czego zespół Astra Labs nauczył się podczas pracy nad aplikacją Aetheria?
- 14:33 Przyszłość jest dostępnością – co robić, aby nie wykluczać?
- 14:53 Ty też jesteś ważny – zadbaj o siebie.
- 25:25 Przyszłość będzie zawierać tylko to, co włożymy w teraźniejszość.
Co warto wziąć sobie do serca po wysłuchaniu wykładu Amandy? Pamiętaj przede wszystkim o tym, że gdy pomagasz innym, musisz również dbać o siebie. Jedynym sposobem na to jest jak najczęstsze odcinanie się od zewnętrznego hałasu i skupianie się nad tym, co naprawdę ma znaczenie. Warto więc nauczyć się rozwijać swój wewnętrzny głos, kierować się nim, słuchać intuicji i ufać jej.
Weź również pod uwagę to, że w pomaganiu innym to zaufanie jest najważniejszą miarą. Ludzie nie pozwolą sobie pomóc, jeśli ci nie zaufają. Dlatego też buduj z ludźmi, nie dla ludzi. Pamiętaj, że każdy z nas ma swoje własne doświadczenia. Nie wiemy, przez co przechodzą inni. Dlatego rozmawiaj z ludźmi, pytaj o ich potrzeby, pozwól im wejść do projektu i nie oczekuj od razu aplauzu dla swoich pomysłów. Kiedy kreujesz zmianę, wychodź do ludzi, wchodź do ich społeczności, doświadczaj, jak żyją, czego potrzebują. Dziel się z innymi swoimi sukcesami, porażkami. Mów o tym, gdy nie wiesz, jak działać. Im więcej się dzielisz, mówisz, współpracujesz z innymi, tym większe szanse na dokonanie zmiany!
Przeczytaj także:
- Aplikacje mindfulness – rozładuj stres przez telefon
- Zaprzęgnij smartfon do pracy – aplikacje wspierające budowanie nawyków
- Miłoszewskim z Listonic
- Rozmowy Sektor 3.0: krytycznie i praktycznie o technologiach w codziennej pracy i życiu
- Aplikacje na wakacje! Nasz wybór najpotrzebniejszych aplikacji podczas wypoczynku
- Aplikacje, które pozwolą Ci wycisnąć maksa w czasie pracy
- Jak powstają aplikacje ułatwiające życie? Wywiad z Ewą Brzezińską i Filipem
Interesujesz się nowymi technologiami i chcesz w oparciu o nie rozwijać swoją organizację? Zajrzyj również na blog Sektora 3.0 i dołącz do naszego newslettera, by nie przegapić kolejnych przydatnych tekstów. Zapraszamy!
Źródło: Sektor 3.0