Jak Polki i Polacy widzą organizacje społeczne? Przeczytaj o tym w e-booku
Z okazji 20-lecia ngo.pl przygotowaliśmy serię e-booków dotyczących trzeciego sektora, w których poruszamy najważniejsze, naszym zdaniem, kwestie – promocję, dotacje, darowizny oraz postrzeganie organizacji pozarządowych. W e-bookach odwołujemy się do najciekawszych tekstów i przemyśleń, którymi nasi eksperci od lat dzielili się na łamach portalu ngo.pl.
Jedną z ważnych kwestii, którą niemal od początku działalności podejmujemy, jest wizerunek organizacji pozarządowych. To właśnie ten temat poruszamy w pierwszym e-booku. Badania i raporty na temat NGO, jakie zgromadziliśmy od początku działalności, zainspirowały nas do tego, by zaprezentować temat postrzegania organizacji w odświeżonej, ciekawej formie. Poprzez premierowy e-book, chcemy kompleksowo opowiedzieć o zaufaniu do organizacji i o tym, jak Polki i Polacy widzą organizacje pozarządowe.
Zamawiam bezpłatny e-book „Jak Polki i Polacy widzą organizacje społeczne?”
Zaufanie do NGO
Jak wynika z badań Stowarzyszenia Klon/Jawor, przeprowadzonych w listopadzie 2020 roku, 56% Polek i Polaków ufa NGO-som. Więcej o tym, co na to wpływa i w jaki sposób można oddziaływać na postrzeganie przez społeczeństwo organizacji pozarządowych można przeczytać w proponowanym przez nas e-booku.
O zaufaniu do organizacji pozarządowych opowiedzieli również podczas zorganizowanej przez nas debaty „Po co nam organizacje społeczne?” prof. Rafał Matyja (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Anna Orzech (WOŚP) i Marta Gumkowska (Stowarzyszenie Klon/Jawor).
NGO-sy lepsze niż instytucje państwowe?
Jak wynika z badań Klon/Jawor, ponad połowa Polek i Polaków uważa, że organizacje społeczne na ogół skuteczniej dostarczają pomocy potrzebującym niż instytucje państwowe. NGO-sy odgrywają zatem istotną rolę w polskim społeczeństwie, co nas oczywiście bardzo cieszy! Co na to wpływa i czy faktycznie tak jest? Więcej na ten temat w e-booku „Jak Polacy i Polki widzą organizacje pozarządowe?”.
Bodnar, Bendyk, Sadło i inni
Przedstawione w e-booku dane są poparte nie tylko badaniami, ale też cennym doświadczeniem, jakim na przełomie ostatniego dwudziestolecia, podzielili się z nami najznamienitsi specjaliści. Wspomniane osoby, to tylko niektórzy z naszych ekspertów, których cytujemy w e-booku.
Seria e-booków na dwudziestolecie ngo.pl
E-booki to ukłon w stronę naszych czytelniczek i czytelników – wartościowe treści podajemy w pigułce, aby nie trzeba było przeszukiwać całego Internetu. Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu konkretne dane i wnioski, które wraz z wieloma zaangażowanymi w działania społeczne osobami, zbieraliśmy przez 20 lat.
Zapisz się nasze newslettery >>, aby nie przegapić aktualności i najciekawszych publikacji!
Źródło: informacja własna ngo.pl