W styczniu organizacje, realizujące zadania publiczne zlecane przez samorząd, składają sprawozdania z realizacji tych zadań. Część I sprawozdania ma charakter merytoryczny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Część I sprawozdania z realizacji projektu to sprawozdanie merytoryczne. Tutaj zamieszcza się najważniejsze informacje, o tym, co udało się zrobić podczas realizacji zadania, na które organizacja otrzymała dofinansowanie.
Opisz rezultaty
W punkcie 1. tej części sprawozdania opisujesz rezultaty osiągnięte w czasie realizacji projektu. Odnosisz się tutaj do tego, co planowałeś zrobić, składając wniosek – trzeba więc sięgnąć do informacji, które znajdują się w części III, punkty 5. i 6. Waszej oferty na realizację zadania publicznego.
Uwaga! Jeśli jakieś rezultaty nie zostały osiągnięte, to również tutaj to opisujemy i podajemy przyczyny.
W tym punkcie odnosimy się także do celu realizacji zadania – tego, który został określony w ogłoszeniu konkursowym. Musisz więc opisać, jak osiągnięte w trakcie realizacji projektu rezultaty przyczyniły się do realizacji wyznaczonego celu.
Opisz, co zrobiłeś
Punkt 2. tej części sprawozdania to opis tego, co zostało zrobione. Odnosisz się tutaj do informacji o działaniach. Znajdziesz je w Waszej ofercie na realizację zadania publicznego w części III. w punkcie 4.
Uwaga! Jeśli coś się zmieniło w działaniach, były jakieś odstępstwa od pomysłów (np. form, skali, terminów działań) zawartych w ofercie, to również tutaj je opisujecie. Co do zasady, wszystkie zmiany powinny wynikać z wcześniejszych uzgodnień z Biurem lub Dzielnicą. Kontakt ze zlecającym zadanie Biurem lub Dzielnicą jest szczególnie istotny dla projektów realizowanych w 2020 r., w czasie obowiązywania różnych ograniczeń związanych z epidemią COVID-19.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23