W czwartek o godzinie 17 na Facebooku ngo.pl, jak i w portalu porozmawiamy z dr Marią Baran i dr Marzeną Cypryańską-Nezlek, psycholożkami (Uniwersytet Społeczno-Humanistyczny SWPS) i dr Katarzyną de Lazari-Radek, filozofką (Uniwersytet Łódzki) o wpływie pandemii na postawy, dobrostan i zachowania Polek i Polaków. Rozmowa będzie tłumaczona na polski język migowy.
Wzrost stresu związanego z pracą po roku w pandemii odnotowano u 63% organizacji społecznych – wynika z badania 850 NGO-sów, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
70% organizacji jako problem odbiorców swoich działań wskazuje izolację i osamotnienie, 63% przedstawicieli organizacji pozarządowych – niepewność i obawę o przyszłość.
A Ty jak się czujesz po roku w pandemii?
A Ty jak się czujesz po roku w pandemii? Pod lupą ngo.pl: Rok w pandemii
O kondycję społeczeństwa po roku w pandemii zapytamy dr Marię Baran i dr Marzenę Cypryańską-Nezlek, psycholożki z Uniwersytetu Społeczno-Humanistycznego SWPS.
Z kolei dr Katarzynę de Lazari-Radek, filozofkę z Uniwersytetu Łódzkiego, zapytamy o to, czy pandemia nas zmieniła.
Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku ngo.pl, jak i w portalu. Rozpocznie się 8 kwietnia (czwartek) o godzinie 17. Będzie tłumaczone na polski język migowy.
W spotkaniu udział wezmą:
Dr Maria Baran – SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny, trenerka kompetencji międzykulturowych z dziesięcioletnim doświadczeniem, z wykształcenia psycholog międzykulturowy, specjalizuje się w obszarze kompetencji i komunikacji międzykulturowej oraz różnic kulturowych w biznesie; członkini zespołu SWPS, który zbadał wpływ pandemii na zachowania, postawy i dobrostan Polek i Polaków.
Dr Marzena Cypryańska-Nezlek – SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny, psychlożka społeczna, analizuje m.in. korzyści i straty, które niesie porównywanie się z innymi ludźmi oraz to, jak spostrzegamy samych siebie i swoje życie w różnych perspektywach czasu, obecnie prowadzi też badania dotyczące percepcji i społecznych skutków zmiany klimatu; jest współredaktorką popularnego i cenionego podręcznika „Statystyczny drogowskaz” (2013).
Dr Katarzyna de Lazari-Radek – Instytut Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, filozofka, zajmuje się m.in. teorią dobrostanu (zagadnienie szczęścia i przyjemności), a także etyką praktyczną (bioetyka, etyka medyczna, etyka pomocy, etyczne aspekty globalizacji; etyka dziennikarska; etyczne problemy nowych technologii, etyka badań naukowych, etyka w biznesie).
Źródło: własna