Ostatni tydzień kwietnia. Zapraszamy na dwa wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji wydatkowania funduszy UE w Polsce w l. 2021-2027
Nie przegap kolejnych wysłuchań publicznych. 29 kwietnia wysłuchanie dot. Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, a 30 kwietnia dot. Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.
Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji społecznych oraz przedstawicieli i przedstawicielki innych sektorów i podmiotów (samorządów, związków zawodowych, pracodawców), a także osoby indywidualne do wzięcia udziału w wysłuchaniach. Możecie być obserwatorami wysłuchań, ale też zgłaszać się w charakterze mówców.
- Wysłuchanie dotyczące Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 odbędzie się 29 kwietnia (czwartek), godz. 10-15. UWAGA: Zgłoszenia do 27 kwietnia do godz. 10 (zgłoś się – wypełnij formularz).
- Wysłuchanie dotyczące Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 odbędzie się 30 kwietnia (piętek), godz. 10-15. Zgłoszenia do 28 kwietnia do godz. 10 (zgłoś się – wypełnij formularz).
OGLĄDAJ WYSŁUCHANIA
O wysłuchaniach i Programach
Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 jest kontynuacją wsparcia makroregionu Polski Wschodniej oferowanego w dwóch ostatnich perspektywach UE 2007-2013 oraz 2014-2020). Zakres terytorialny Programu rozszerzono teraz o region NUTS-2 mazowiecki regionalny.
Głównym celem programu jest utrwalenie warunków sprzyjających konkurencyjności makroregionu oraz wyższej jakości życia w Polsce Wschodniej.
Zakładane cele szczegółowe programu to:
- Wzmacnianie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw,
- Podniesienie jakości życia mieszkańców przez ochronę klimatu,
- Zwiększenie dostępności transportowej makroregionu,
- Aktywizacja kapitału społecznego oraz wzrost wykorzystania potencjału turystyki i uzdrowisk.
Ważne! Program realizowany będzie na terenie następujących województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz region mazowiecki regionalny (woj. mazowieckie z wyłączeniem Warszawy i powiatów ją otaczających).
Celem programu Pomoc Techniczna jest zapewnienie skutecznego systemu realizacji polityki spójności w latach 2021-2027 w wymiarze strategicznym, wdrożeniowym i refleksyjnym.
Ministerstwo zakłada następujące interwencje w programie:
- Upowszechnienie nowoczesnych metod zarządzania zasobami ludzkimi w administracji odpowiedzialnej za wdrażanie funduszy w perspektywie finansowej 2021-2027;
- Stworzenie i utrzymanie odpowiednich warunków pracy dla urzędników wdrażających fundusze, które umożliwią realizację zadań wynikających z rozporządzeń unijnych;
- Zwiększenie zdolności administracyjnych instytucji wdrażających fundusze;
- Wsparcie działań koordynacyjnych i zarządczych na poziomie Umowy Partnerstwa;
- Zwiększenie potencjału beneficjentów m.in. poprzez działania szkoleniowe i eksperckie;
- Wsparcie wdrożenia instrumentów rozwoju terytorialnego;
- Rozwój i utrzymanie krajowego systemu informatycznego umożliwiającego aplikowanie i rozliczenie projektów finansowanych z funduszy,
- Działania informacyjne, promocyjne i poprawiające widoczność funduszy w Polsce.
Odwiedzaj stronę wysłuchań
Informacje o wszystkich planowanych wysłuchaniach, kolejne terminy, programy poszczególnych wysłuchań, a także formularze zgłoszeniowe publikowane są na stronie: www.wysluchania-nowaperspektywa.pl.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.