Kandydatki i kandydat na wiceprezydenta stolicy podebatują o Warszawie obywatelskiej [patronat warszawa.ngo.pl]
Już w środę, 3 kwietnia 2024 r, o 18:00 w najgorętszym okresie przedwyborczym, odbędzie się Debata wiceprezydencka “Warszawa obywatelska?”. Wezmą w niej udział kandydaci i kandydatki na wiceprezydenta/wiceprezydentkę Warszawy. A pytania formułują członkowie i członkinie komisji dialogu społecznego. Zapraszamy!
Debata wiceprezydencka jest kontynuacją Okrągłego Stołu dla Warszawy, który odbył się 22 marca 2024. Wówczas przedstawiciele i przedstawicielki warszawskich organizacji pozarządowych wraz z kandydatami i kandydatkami do Rady Miasta i Rad Dzielnicowych m. st. Warszawy wspólnie pracowali nad problemami, wyzwaniami i rozwiązaniami dla Warszawy.
Okrągły Stół dla Warszawy: konsensusy na rzecz rozwoju miasta [film] >
Udział w debacie potwierdzili już: Adriana Porowska (Trzecia Droga), Jan Mencwel (Lewica) oraz Barbara Socha (Prawo i Sprawiedliwość). Organizatorzy czekają na potwierdzenie zaproszenia od KWW Platformy Obywatelskiej.
Debata będzie transmitowana online na profilu Okrągłego Stołu Dla Warszawy i w serwisie warszawa.ngo.pl
Przyślijcie przedstawicieli/przedstawicielki
Do roli (zadającej pytania) publiczności zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki warszawskich organizacji pozarządowych zrzeszonych w Branżowych i Dzielnicowych Komisji Dialogu Społecznego.
Zapraszamy Komisje Dialogu Społecznego m. st. Warszawy do delegowania jednej osoby reprezentującej do udziału w debacie. Każda Komisja może też delegować drugą osobę, której obecność potwierdzimy w przypadku wolnych miejsc. Termin zgłoszeń upływa we wtorek, 2 kwietnia do godziny 12:00.
Link do zgłoszeń dla Komisji Dialogu Społecznego: bit.ly/DebataWiceprezydencka.
Chcesz wnieść postulat lub zadać pytanie podczas debaty?
Wypełnij ankietę. Wniesione pytania zostaną podsumowane i na ile to możliwe podjęte podczas spotkania: https://bit.ly/OkrągłyStółdlaWarszawy
O organizatorach
Debatę organizuje Inicjatywa Okrągły Stół dla Warszawy - w skład której wchodzą: pozarządowe części Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców, Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury, Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Rekreacji i Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Warszawskiej Wisły oraz Federacja Inicjatyw Oświatowych, Federacja Mazowia, Inicjatywa 35. Rok Wolności, Partnerstwo Otwarty Jazdów, IMI Radio, Portal warszawa.ngo.pl i Radio Kapitał.
Inicjatywę dofinansowała Fundacja im. Stefana Batorego.
Okrągły Stół dla Warszawy
To wspólna inicjatywa różnorodnych koalicji i sieci organizacji pozarządowych oraz mediów obywatelskich przed wyborami samorządowymi 2024. Jej celem jest rozmowa o Warszawie obywatelskiej, aktywnej, partycypacyjnej i partnerskiej - do udziału w której zapraszamy aktywnych mieszkańców i aktywne mieszkanki, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych i ruchów nieformalnych, a także kandydatów i kandydatki na Prezydenta Warszawy oraz do Rady m. st. Warszawy.
Dlaczego?
Okrągły Stół dla Warszawy organizujemy, bo chcemy aby warszawski samorząd tworzyli ludzie, dla których najważniejsze jest Miasto, którzy potrafią porozumieć się ponad politycznymi podziałami na rzecz Warszawy, w której mieszkańcy i mieszkanki czują się podmiotowo, a warszawskie organizacje są traktowane partnersko.
W ciągu ostatnich 35 lat Warszawa stała się wielokulturową metropolią, jedną z liderek rankingu europejskich miast przyszłości, miastem, które przekazuje ponad 300 milionów złotych rocznie na działania warszawskich organizacji pozarządowych. Z drugiej strony - jest jeszcze wiele do zrobienia - w różnych aspektach partnerskiego i partycypacyjnego rozwoju - Warszawę wyprzedzają inne miasta w Polsce, a same warszawskie organizacje oceniają jakość dialogu obywatelskiego z Urzędem m. st. Warszawy na “tróję”.
Źródło: Okrągły stół dla Warszawy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.