Wioska garncarska w Kamionce została wybrana cudem
Po raz trzeci rozdano nagrody w konkursie „Polska pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”. Jedną z siedmiu nagród dostała Kamionka, mała wieś koło Nidzicy – informuje portal Nidzica.wm.pl.
Konkurs służył uhonorowaniu najlepszych przedsięwzięć turystycznych i kulturalnych zrealizowanych ze środków europejskich. Co ciekawe działalność turystyczna Garncarskiej Wioski oparta jest na zasadach ekonomii społecznej, co czyni projekt szczególnie wartościowym.
W jej realizację zaangażowali się samorządowcy, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. „To tutaj powstają m.in. ceramiczne garnki, papier czerpany i lalki ubrane w ludowe stroje. Garncarska Wioska świadczy usługi i wykonuje produkcję opartą na starych, ginących już zawodach rzemieślniczych i zwyczajach regionalnych. Organizowane są konferencje, wesela mazurskie, jarmarki letnie, wiosenne” – czytamy w artykule.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz