Już 27 czerwca na krakowskim Złocieniu, na teranie parafii bł. Popiełuszki, odbędzie się Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia – Rybitwy wspierają Złocień”. Mieszkańcy i przedsiębiorcy wspólnie uszyją kolorowe poszewki na poduszki dla dzieci przebywających w krakowskich szpitalach. Dodatkowo na uczestników czekać będzie wiele atrakcji dla całych rodzin.
Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia – Rybitwy wspierają Złocień”
Wydarzenie organizowane jest przez Klaster Rybitwy – Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości i Uszyj Jasia, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki.
Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia” na Złocieniu to wspólna inicjatywa mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji działających na Rybitwach, Złocieniu, Płaszowie i Bieżanowie, które coraz częściej realizują wspólne projekty integrujące lokalną społeczność. Na uczestników czekać będzie aż 40 stanowisk z maszynami do szycia, a także setki metrów kolorowych materiałów oraz wsparcie instruktorów pomagających wykonać poszewki krok po kroku. Wszystkie poszewki uszyte podczas pikniku zostaną przekazane na oddziały dziecięce krakowskich placówek medycznych: Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Akcji charytatywnej towarzyszyć będzie strefa zabaw dla całych rodzin. Uszyj Jasia to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw społecznych w Polsce. Od 2013 roku angażuje Polki i Polaków we wspólne szycie kolorowych poszewek na poduszki dla dzieci przebywających w szpitalach, hospicjach i placówkach opiekuńczych.
– Piknik charytatywny Uszyj Jasia to przykład inicjatywy, która łączy ludzi ponad podziałami i pokazuje siłę lokalnej współpracy. Bardzo cieszy nas, że przy tym projekcie wspólnie działają mieszkańcy i przedsiębiorcy z Rybitw, Złocienia, Bieżanowa i Prokocimia. To nie tylko akcja charytatywna, ale również budowanie więzi społecznych i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Kiedy społeczność, biznes i instytucje publiczne działają razem, możemy realnie zmieniać rzeczywistość wokół nas – mówi Remigiusz Tytuła, prezes Klastra Rybitwy.
Oprócz wspólnego szycia organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji dla całych rodzin. Na uczestników czekać będą dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy edukacyjne pt. „Miasto Dzielnic” z pięcioma strefami tematycznymi, konkursy z cennymi nagrodami, pokazy strażackie min. robota gaśniczego. Podczas pikniku będzie można zwiedzieć mobilne laboratorium strażackie czy odbyć szkolenie z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez druhów OSP Bieżanów. Przygotowano również strefy lokalnych firm i partnerów z Rybitw i Płaszowa, gdzie będzie można zapoznać się z ich ofertą. Na uczestników czekać będzie również darmowy poczęstunek grillowy czy owoce egzotyczne.
– Akcja Uszyj Jasia łączy wszystkich. Bez względu na wiek, wykształcenie czy umiejętność każdy może uszyć poszewkę dla dzieciaków w szpitalach i tym samym poprawić ich komfort leczenia – mówi Marcin Grygierek, koordynator akcji Uszyj Jasia. Piknik na Złocieniu będzie wspaniałą okazją aby nie tylko pokazać troskę o najmłodszych pacjentów – będzie okazją do wspólnej zabawy, poznania się i spędzenia czasu razem.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie a Miasto Kraków zostało Partnerem wydarzenia.
Piknik charytatywny Uszyj Jasia odbędzie się 27 czerwca na placu przy Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Agatowa 39, Kraków – Złocień i potrwa od godz. 11.00 do godziny 18.30.
Źródło: Uszyj Jasia