Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik dzięki wsparciu Fundacji KPMG
W szkole podstawowej dzieci kształtują swoje umiejętności i zdobywają pierwsze doświadczenia. Wycieczki szkolne, organizowane dzięki wsparciu Fundacji KPMG w programie "Kierunek Pasja" pokazują, że nauka i zabawa mogą iść ze sobą w parze, a poznawanie świata jest inspirującą przygodą. Ponad 1020 uczniów z 25 szkół z niewielkich miejscowości z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego odwiedziło Centrum Nauki Kopernik.
Wszyscy uczniowie powinni mieć dostęp do różnorodnych form nauki i rozwoju, które pomogą im odnaleźć pasje oraz rozwijać talenty. Program grantowy "Kierunek Pasja" wspiera szkoły podstawowe w organizacji wypraw edukacyjnych do Centrum Nauki Kopernik. W ostatniej edycji programu wsparcie otrzymało 14 szkół podstawowych z województwa podlaskiego i 11 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego.
Szkoły otrzymały granty o łącznej wartości 144 366 zł. W edukacyjnych wyprawach, dzięki środkom z Fundacji, wzięło udział 1028 uczniów oraz 99 nauczycieli. Fundacja KPMG wspiera edukację uczniów z miejscowości do 15 tysięcy mieszkańców.
Przestawiamy listę szkół, które skorzystały z okazji do wyjazdu edukacyjnego:
Szkoła Podstawowa w Starym Skarżynie
Szkoła Podstawowa w Majewie
Stowarzyszenie Edukator w Łomży - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lisach
Szkoła Podstawowa w Baranowie
Szkoła Podstawowa w Wilczkowie
Szkoła Podstawowa im. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Turzy Wielkiej
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krasnowie
Szkoła Podstawowa w Rydzewie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilonie
Szkoła Podstawowa w Kosewie
Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrym
Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bażynach
Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach
Szkoła Podstawowa w Perłach
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Kościelnej
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie
Szkoła Podstawowa w Perlejewie
Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rutce-Tartak
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku
Szkoła Podstawowa w Kuźnicy
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Raczkach.
W wycieczce do CNK musi wziąć udział co najmniej 25 uczniów klas I-VIII z danej szkoły, wraz z opiekunami, w liczbie wynikającej z przepisów. Fundacja rekomendowała szkołom rekrutację uczniów, dla których taka forma wsparcia jest szczególnie potrzebna z racji sytuacji ekonomicznej, rodzinnej, społecznej czy edukacyjnej. W roku szkolnym 2025/2026 Fundacja planuje realizację kolejnej edycji programu "Kierunek Pasja".
Więcej informacji o programach Fundacji KPMG w Polsce na www.fundacjakpmg.pl
Źródło: Fundacja KPMG w Polsce