Spotkanie kampanii społecznej Zaadoptuj NGO w Lesznie
6 czerwca w Lesznie odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej Zaadoptuj NGO, w którym wzięło udział siedem organizacji. Było to niezwykle owocne wydarzenie, podczas którego poruszono wiele ważnych kwestii związanych z wolontariatem oraz współpracą z przedsiębiorcami.
Wolontariat – Serce NGO
Podczas spotkania rozmawialiśmy o kluczowej roli wolontariuszy w działalności organizacji pozarządowych. Dyskutowaliśmy o ich zaangażowaniu, liczbie oraz roli wolontariusza-ambasadora. Każda z obecnych organizacji podkreśliła, że ręce do pomocy są im potrzebne przez cały rok. Wolontariusze są nieodzowni w organizacji licznych akcji i wydarzeń, od których zależy powodzenie wielu inicjatyw. Niektóre organizacje opierają swoje funkcjonowanie wyłącznie na wolontariuszach oraz osobach działających pro bono. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z tymi organizacjami w ramach kampanii Zaadoptuj NGO i pomagać w dotarciu do nowych, pełnoletnich wolontariuszy oraz osób powyżej 15. roku życia.
Współpraca z Biznesem
Istotnym tematem spotkania była współpraca z przedsiębiorcami. Organizacje zwracały uwagę na swoje duże potrzeby finansowe, ale także na korzyści płynące z warsztatów, wiedzy ekspertów czy możliwości networkingu z osobami z firm. Czasem te formy wsparcia okazują się cenniejsze niż środki finansowe. Mimo to każda organizacja potrzebuje funduszy na rozwój swoich działań. Było nam miło usłyszeć, że kilka z organizacji korzysta z grantów i projektów, co umożliwia im realizację swoich celów.
Zakończenie Spotkania
Spotkanie zakończyliśmy małą przygodą – poszukiwaniem zaginionego telefonu komórkowego, który na szczęście szybko się odnalazł. Po tym incydencie wszyscy mogliśmy spokojnie wrócić do domów.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie za użyczenie przestrzeni oraz ciepłe przyjęcie i pomoc.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie!
Fundacja FaniMani realizuje kampanię w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 Narodowego Instytutu Wolności.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Agnieszka Pryca-Nalepka, Stowarzyszenie MOST
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl