Trzeci sektor potrzebuje więcej mężczyzn — w dobie konieczności przebijania szklanego sufitu przez kobiety jest to odpowiedni postulat? Ocenę zostawiamy Tobie, ale to jest odcinek o wiele szerszy i nie stawia prostych diagnoz. Dwóch Jacków spotkało się w nim, żeby poznać konkretną perspektywę i ocenić, jak praca w NGO może wpłynąć na rozwój młodych i w ogóle zawodowy. Albo dlaczego trzeba było w końcu zmienić narrację onkologiczną.
Podcast Talks For Good łączy w sobie biznes i trzeci sektor. Wierzymy, że w prowadzeniu firmy jest miejsce na robienie dobrych rzeczy, a organizacje społeczne mogą być inspiracją dla innych branż ze względu na wysoką skuteczność i zaangażowany zespół. Promujemy idee CSR, ESG i wszelkie impactowe działania, które znamy ze współpracy z klientami naszej kancelarii – NGO i odpowiedzialnym biznesem.
Odcinek znajdziesz na:
⚫️ https://www.youtube.com/watch?v=6W8sI6MlLuw
⚫️ https://open.spotify.com/episode/6z3gDPDolrzOuBZipPpUYP
Z odcinka dowiesz się:
- jakie były początki Fundacji Rak’n’Roll,
- jak przechodzi się na pełny etat z branży reklamowej do trzeciego sektora i dlaczego bycie własnym klientem bywa trudne,
- czy NGO to dobre miejsce na rozwój zawodowy,
- jakie badania musi zrobić 40-letni chłopak, aby 50-letni mu za to podziękował i czym jest onkopłodność,
- czy Fundacja Rak’n’Roll jest częściej postrzegana jako fundacja kobieca,
- dlaczego warto być wolontariuszem i czy aktywizm różni się międzypokoleniowo.
✅ Wolontariat w Fundacji Rak’n’Roll https://www.wolontariat.raknroll.pl/
W rozmowie udział wzięli:
Prowadzący: Jacek Olejarz – założyciel Legalden | Prawo dla NGO i Impactden | Pieniądze w NGO. Doradza organizacjom pozarządowym, jak działać efektywnie i zgodnie z prawem. Adwokat, laureat nagrody specjalnej Rising Stars 2022, dla którego najważniejsze jest to, by jego praca miała pozytywny wpływ na społeczeństwo. Tylko w 2022 założona przez niego kancelaria założyła niemal 50 nowych organizacji pozarządowych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (prawo) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (MBA). Wolny czas spędza na rozwijaniu się jako tata i partner najfajniejszej rodziny pod słońcem. Niekiedy ma czas na inne zainteresowania – na granie w gry strategiczne czy zgłębianie tajemnic historii (najchętniej łączy te dwie pasje – grając w gry firmy Paradox Interactive).
Gość: Jacek Maciejewski — zarządza Fundacją Rak’n’Roll. Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe Studium Socjoterapii. Dawno temu pracował w Poradni Psychologicznej. Od 1996 r. zajmuje się reklamą. Wymyślił nazwę i określił sposób komunikowania się Fundacji Rak’n’Roll. Odpowiada za większość akcji fundacyjnych: „Kalendarz Gwiazd”, „Boskie Matki”, „Daj włos!”, „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”, „Gadaj*Badaj”, „Pięknołyse” i in. Po śmierci Magdy Prokopowicz, przez niemal rok, pełnił funkcję Prezesa Fundacji. Żonaty z Moniką, tata Mikołaja. Dużo jeździ na rowerze, także na maratonach MTB.
Źródło: Kancelaria Legalden