#PozytywnyPiątek. Geodezja, entomologia oraz o tym, jak pomagają inni i jak możesz pomóc Ty
Wyprawa geodezyjna i spacer entomologiczny. Ale też krótko o tym, jak organizacje pomagają dzieciom w ośrodku dla uchodźców i o tym, jak Ty możesz się włączyć w pomoc innym. W tym tygodniu w #PozytywnymPiątku pokazujemy cztery interesujące inicjatywy!
Na czym polega #PozytywnyPiątek?
Organizujesz koncert? Warsztaty? Chcesz opisać wycieczkę, którą Twoja organizacja poprowadziła dla dzieci z Warszawy? Masz zdjęcia z pikniku, który zorganizowaliście dla seniorów? A może film z projektu realizowanego przez Waszą organizację? Dodaj informację do serwisu warszawa.ngo.pl.
Najciekawsze będziemy promować na stronie głównej warszawa.ngo.pl i na naszym profilu FB @warszawa.ngo. Informacja pojawi się także w naszym newsletterze, który trafia do kilku tysięcy skrzynek. Zapraszamy do współtworzenia letniego serwisu warszawa.ngo.pl.
Zobacz film
#PozytywnyPiątek w tym tygodniu
Ze środka miasta do środka województwa
Raz jeszcze zachęcamy do udziału w wyprawie z Towarzystwem Krajoznawczym „Krajobraz”. W sobotę, 27 lipca 2019 r., warszawscy włóczykije wraz z krakowską akcją geodezyjną Honorowy Południk Krakowski będą wyznaczać geodezyjny środek miasta Warszawy i wędrować do geodezyjnego środka województwa mazowieckiego w Markach.
Zapowiada się ekscytująco!
Więcej informacji: https://wydarzenia.ngo.pl/295789-geo-wyprawa-ze-srodka-warszawy-do-srodka-mazowsza.html
Spacer z owadami
Tego samego dnia na inną wyprawę, a właściwie spacer zaprasza Stowarzyszenie Aktywności Miejskich „Rozkwit”. Wraz z dr Hanną Legutowską z SGGW poprowadzi chętnych alejkami Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiarus”: pokaże małych sprzymierzeńców działkowców, jak i szkodniki zagrażające ich uprawom. Będzie można się dowiedzieć także, które ogródki są owadzimi rajami i dlaczego.
Więcej informacji: https://wydarzenia.ngo.pl/295800-spacer-z-owadami.html
Zaradzić nudzie
Nieczęsto się zdarza, aby organizacje tak atrakcyjnie opisywały swoje działania. Tym bardziej doceniamy i zachęcamy do czytania o tym, co robi Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej w Ośrodku Recepcyjnym w Dębaku, do którego trafiają uchodźcy, m.in. osoby deportowane z innych państw w ramach procedury dublińskiej. Także dzieci. Co im najbardziej doskwiera? Nuda.
„Co można bowiem robić pośrodku lasu, bez dostępu do transportu publicznego i pewności jutra? Stres, osamotnienie, poczucie bezsilności, które towarzyszą rodzicom przenoszone są na dzieci, które często borykają się z poczuciem wielokrotnej straty. Najpierw opuściły kraj, w którym się urodziły, a później zostały deportowane z państwa, w którym zaczynały układać sobie życie – chodzić do szkoły, uczyć się języka, rozwijać zainteresowania.”
Działacze i wolontariusze Fundacji starają się temu zaradzić…
Więcej: https://publicystyka.ngo.pl/podroze-dalekie-i-bliskie
Zostań towarzyszem osoby starszej
A na koniec jeszcze jedna zachęta i podpowiedź, w co i jak można się samemu zaangażować. Stowarzyszenie Q Rozwojowi buduje społeczność wolontariuszy, którzy będą pomagać warszawskim seniorom. Kolejne spotkanie informacyjne o akcji "Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora - druga edycja" odbędzie się już 30 lipca.
Zaloguj się i pomagaj!
Więcej informacji: https://wydarzenia.ngo.pl/294717-spotkanie-informacyjne-zaloguj-i-pomagaj-warszawa-dla-seniora-druga-edycja-294717.html
Było widowiskowo!
A na koniec zapraszamy jeszcze do przeczytania relacji z polecanego przez nas w zeszłym tygodniu wydarzenia organizowanego przez Fundację Avalon, czyli Avalon EXTREME Sitwake Challenge.
Pogoda dopisała, więc do podwarszawskiego parku wodnego Wawa Wake zjechali zarówno kibice wake’a, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą. Zawody były widowiskowe, gdyż za wszystkie ewolucje na wodzie zawodnicy otrzymywali punkty. Ich ocena zależała od liczby wykonanych trików i stopnia ich skomplikowania. Sprawdźcie, kto wygrał!
Więcej informacji: https://publicystyka.ngo.pl/avalon-extreme-sitwake-challenge-triumf-igora-sikorskiego-i-marcina-matysiaka
Poznaj Społeczne Miejsca Warszawy
Sprawdź, jak organizacje pozarządowe pozytywnie zmieniają Warszawę. Mapa Społecznych Miejsc Warszawy pokazuje ponad 160 miejsc prowadzonych w Warszawie przez fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne, z których stałej oferty mogą skorzystać warszawiacy i warszawianki. To miejsca, które działają nie tylko dla zysku. To więcej niż punkty na mapie.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23