Co tydzień wybieramy wiadomości z dodanych przez Was do serwisu warszawa.ngo.pl i promujemy je jako #PozytywnyPiątek. Dzisiaj trzy inicjatywy pozarządowe, na które warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie.
Jak mówić o kryzysach humanitarnych?
19 sierpnia, w Międzynarodowy Dzień Pomocy Humanitarnej, Polska Akcja Humanitarna i Rats Agency zapraszają do Baru Studio na całodzienną dyskusję o tym, jak mówić, pisać i dokumentować kryzysy humanitarne. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele/ki mediów, twórcy/twórczynie, osoby z organizacji humanitarnych i aktywistów/aktywistki. Będzie okazja do wymiany doświadczeń i perspektyw, oraz do zastanowienia się nad tym, jak mówić o kryzysach humanitarnych.
Czy sposób ukazywania wizerunków ludzi, których dotknęły kryzysy humanitarne, może być nieetyczny? Jakie są granice w słowie i obrazie, których nie powinniśmy przekraczać? Kto je wyznacza? Znając odpowiedzi na te pytania, przyjrzyjmy się światu, w którym funkcjonujemy i który tworzymy. Jakie treści nas interesują? O czym czytamy, w co klikamy, czym się interesujemy? Czy prawa rynku wyznaczają granice naszej wiedzy o świecie?
Performens "Nie chce mi się już dłużej czekać"
Teatr Druga Strefa zaprasza na performens na słowa i ruch "Nie chce mi się już dłużej czekać". Czterech mężczyzn: fotograf, montażysta filmowy, sklepikarz-podróżnik i nauczyciel tańca, improwizuje ruchowo wokół tematów ciała, dotyku, języka i seksualności, przeplatając osobiste z uniwersalnym. Raczej swobodnie, ze świadomością, że wszystkiego nie da się opowiedzieć.
Teatr Druga Strefa znajdziesz też na Mapie Społecznych Miejsc Warszawy. Przejdź do Mapy >
Konferencja o wolontariacie zagranicznym
Interesują Cię kwestie związane z wolontariatem zagranicznym? Weź udział w konferencji upowszechniająca projekt I-DEVELOP 9 września. Fundacja Centrum Aktywności Twórczej zaprasza szczególnie mentorów/mentorki, koordynatorów/koordynatorki, wolontariuszy/wolontariuszki, a także pozostałe osoby, które chcą poznać dobre praktyki w zakresie realizacji projektów wolontariatu zagranicznego.
Weź udział w akcji #PozytywnyPiątek
Organizujesz koncert? Warsztaty? Chcesz opisać wycieczkę, którą Twoja organizacja poprowadziła dla dzieci z Warszawy? Masz zdjęcia z pikniku, który zorganizowaliście dla seniorów? A może film z projektu realizowanego przez Waszą organizację? Dodaj informację do serwisu warszawa.ngo.pl.
Najciekawsze będziemy promować na stronie głównej warszawa.ngo.pl i na naszym profilu FB @warszawa.ngo. Informacja pojawi się także w naszym newsletterze, który trafia do kilku tysięcy skrzynek. Zapraszamy do współtworzenia letniego serwisu warszawa.ngo.pl.
Zobacz, jak organizacje pozarządowe zmieniają Warszawę
Sprawdź, jak organizacje pozarządowe pozytywnie zmieniają Warszawę. Mapa Społecznych Miejsc Warszawy pokazuje ponad 160 miejsc prowadzonych w Warszawie przez fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne, z których stałej oferty mogą skorzystać warszawiacy i warszawianki. To miejsca, które działają nie tylko dla zysku. To więcej niż punkty na mapie.
Źródło: warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23