W te ostatnie dni sierpnia namawiamy Was, aby jeszcze na jakiś czas przedłużyć wakacyjną atmosferę. Pomogą nam w tym inicjatywy, które wybraliśmy dla Was w #PozytywnymPiątku. Lato nas jeszcze nie opuszcza!
Pomóż spełnić wakacyjne marzenia seniorów
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich przez całe wakacje wraz z darczyńcami spełnia wakacyjne marzenia seniorów i organizuje dla nich jednodniowe wycieczki i krótkie wakacyjne pobyty.
Samotne starsze osoby mają dzięki temu szansę wyjść z domu, odpocząć z dala od miejskiego hałasu i spędzić czas wśród życzliwych ludzi, w otoczeniu przyrody.
We wrześniu Stowarzyszenie planuje dla swoich podopiecznych wycieczki do Konstancina i Błonia. Możesz pomóc w ich organizacji.
Namaluj transparent z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym
W sobotę, 31 sierpnia 2019 r., Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zaprasza na wspólne malowanie transparentów na wydarzenia, które odbędą się we wrześniu z okazji Światowego Tygodnia dla Przyszłości.
Chcesz pomóc malować transparenty na protest? A może marzy ci się koszulka z logo MSK?
Co można zrobić ze śmieciami wyłowionymi z morza?
Zachęta we współpracy z Fundacją WWF Polska zaprasza na wystawę inspirowaną sieciami widmo.
Gruziński artysta Lado Lomitashvili zainspirował się projektem Fundacji WWF Polska - MARELITT Baltic - międzynarodową inicjatywą poszukiwania i wyławiania zagubionych narzędzi połowowych z dna Bałtyku. Tak zwane sieci widma dryfują w morzu, stanowiąc poważne zagrożenie dla zwierząt, ale też nurków i statków. Ryby, ptaki a także morświny i foki zaplątują się w narzędzia połowowe, z których nie ma już ratunku. Zalegające w morzu sieci, wciąż generują niekontrolowany przyłów, a także są źródłem mikrocząsteczek plastiku, wpływając tym samym negatywnie na stan ekosystemu morskiego.
Co artysta zrobił ze śmieciami wyłowionymi z dna morza? Można zobaczyć do 13 października 2019 r. w Miejscu Projektów Zachęty.
Weź udział w akcji #PozytywnyPiątek
Organizujesz koncert? Warsztaty? Chcesz opisać wycieczkę, którą Twoja organizacja poprowadziła dla dzieci z Warszawy? Masz zdjęcia z pikniku, który zorganizowaliście dla seniorów? A może film z projektu realizowanego przez Waszą organizację? Dodaj informację do serwisu warszawa.ngo.pl.
Najciekawsze będziemy promować na stronie głównej warszawa.ngo.pl i na naszym profilu FB @warszawa.ngo. Informacja pojawi się także w naszym newsletterze, który trafia do kilku tysięcy skrzynek. Zapraszamy do współtworzenia letniego serwisu warszawa.ngo.pl.
Zobacz, jak organizacje pozarządowe zmieniają Warszawę
Sprawdź, jak organizacje pozarządowe pozytywnie zmieniają Warszawę. Mapa Społecznych Miejsc Warszawy pokazuje ponad 160 miejsc prowadzonych w Warszawie przez fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne, z których stałej oferty mogą skorzystać warszawiacy i warszawianki. To miejsca, które działają nie tylko dla zysku. To więcej niż punkty na mapie.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23