Pożyteczne wakacje w Zalesiu
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Zalesie „Zalesianka” już w kwietniu złożono projekt do Fundacji Wspomagania Wsi. Pomysł na różnorodne formy wakacyjnych zajęć i uwrażliwianie młodych na życzliwe traktowanie zwierząt dostał dofinansowanie.
Wakacje na wsi wcale nie muszą być nudne i niebezpieczne. W Zalesiu już wszystkie dzieci wiedzą, że warto jest dbać o estetykę wsi. Realizując projekty nauczyły się sprzątać po sobie i za innych. Stale potrzebują zainteresowania się nimi, a szczególnie zorganizowania wolnych dni wakacyjnych.
Dzieci z zaleskiej wioski przez dwa tygodnie będą brały udział w konkursie „ Od mojego domu do świetlicy zbieram śmieci z okolicy” wykonają szereg prac poprawiających estetyczny wygląd wsi, poprzez pielęgnacje klombów i skalniaków. Zrobią fotografie najatrakcyjniejszych miejsc w swojej miejscowości, opiszą historie ich powstania, a następnie opracują album z ilustracjami i opisami. Powstała praca będzie wizytówka i promocja miejsca zamieszkania. Autorzy projektu chcą uwrażliwić młodych ludzi na dobre traktowanie i opiekę nad zwierzętami często pozostawionymi na obrzeżach wsi.
Atrakcją dla uczestników projektu będą wycieczki do Parku Wodnego w Sopocie i Parku Linowego w Stegnie. Jesteśmy pewni, że dzięki realizacji projektu z Fundacji Wspomagania Wsi pt. „Nasz zakątek na tej ziemi” dzieci i młodzież oderwą się od codzienności, odpoczną i nabiorą sił do nauki.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz