Na tle zielonej mapy Europy, przedstawiającej stan powietrza, Polska wyróżnia się na czerwono. Przodujemy w produkcji smogu. Ale to nie jest stan, którego nie da się zmienić. Piotr Siergiej, rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego, w kolejnym odcinku podkastu „Dobre zrozumieć” tłumaczy, skąd bierze się polski smog, co powinno się zmienić, co już się udało i gdzie widzi największe przeszkody. Podpowiada, co każdy i każda z nas może zrobić lokalnie, aby powietrze w okolicy stało się czystsze. Przekonuje, że to jest możliwe, a zmiana może być widoczna z sezonu na sezon. Posłuchajcie rozmowy, w której wizja Polski z czystym powietrzem nie jest nierealnym marzeniem, ale planem do wykonania. Rozmowę prowadzi Dorota Setniewska.
Działania Polskiego Alarmu Smogowego dobrze wpisują się w temat cyklu Pod lupą ngo.pl: Pod Lupą. Jak osiągnąć dziś zmianę? O rzecznictwie NGO. Zachęcamy do zgłębiania razem z nami kondycji rzecznictwa w organizacjach pozarządowych.
Zapraszamy do dziesiątej odsłony cyklu Pod lupą ngo.pl, w którym przyjrzymy się kondycji rzecznictwa polskich organizacji pozarządowych i zastanowimy się nad tym, jak ją wzmocnić.
Pobierz raport Badań Klon/Jawor „Efekt mrożący. O kondycji rzecznictwa organizacji pozarządowych” →
Źródło: informacja własna ngo.pl