Organizacje i aktywiści chcą rozmawiać o obywatelskiej Warszawie. Przyłącz się! [patronat warszawa.ngo.pl]
Okrągły Stół dla Warszawy to wspólna inicjatywa koalicji i sieci organizacji pozarządowych oraz mediów obywatelskich przed wyborami samorządowymi 2024. Jeszcze tylko do 20 marca 2024 można zgłaszać kandydatki i kandydatów do samorządu, którzy są chętni rozmawiać z organizacjami społecznymi. W tym samym terminie można także zgłaszać pytania i zagadnienia, które zostaną poruszone podczas wydarzenia 22 marca 2024.
Okrągły Stół dla Warszawy to wspólna inicjatywa różnorodnych koalicji i sieci organizacji pozarządowych oraz mediów obywatelskich przed wyborami samorządowymi 2024. Jej celem jest rozmowa o Warszawie obywatelskiej, aktywnej, partycypacyjnej i partnerskiej, Do udziału w niej inicjatorzy zapraszają aktywnych mieszkańców i mieszkanki, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych i ruchów nieformalnych, a także kandydatów i kandydatki na Prezydenta Warszawy oraz do Rady m. st. Warszawy.
Dlaczego?
Okrągły Stół dla Warszawy organizujemy, bo chcemy aby warszawski samorząd tworzyli ludzie, dla których najważniejsze jest Miasto i Współdziałanie, którzy potrafią porozumieć się ponad politycznymi podziałami na rzecz Warszawy, w której mieszkańcy i mieszkanki czują się podmiotowo, a warszawskie organizacje są traktowane partnersko.
W ciągu ostatnich 35 lat – Warszawa stała się wielokulturową metropolią, jedną z liderek rankingu europejskich miast przyszłości, miastem, które przekazuje ponad 300 milionów złotych rocznie na działania warszawskich organizacji pozarządowych. Z drugiej strony – jest jeszcze wiele do zrobienia – w różnych aspektach partnerskiego i partycypacyjnego rozwoju – Warszawę wyprzedzają inne miasta w Polsce, a same warszawskie organizacje oceniają jakość dialogu obywatelskiego z Urzędem m. st. Warszawy na “tróję”.
Nasz głos! Ankieta obywatelska
Najpierw pytamy Was – przedstawicieli i przedstawicielki warszawskich organizacji społecznych, ruchów nieformalnych i wspólnot sąsiedzkich – co chcielibyście zmienić w funkcjonowaniu Miasta i o co chcielibyście zapytać kandydatów/kandydatki do władz Warszawy.
Pierwszym krokiem będzie wypełnienie bardzo krótkiej ankiety. Wyniki ankiet będą stanowić bazę tematów dla Okrągłego Stołu dla Warszawy oraz Debaty Prezydenckiej.
⇒ do 20 marca 2024 wypełnijcie ankietę: https://bit.ly/OkrągłyStółdlaWarszawy
Okrągły Stół dla Warszawy: Rada Warszawy
22 marca, piątek, 11:00-16:00, Centrum Wsparcia Koordynacji, Sienna 39
Zapraszamy kandydatki i kandydatów do Rady Warszawy oraz przedstawicielki i przedstawicieli warszawskich komisji dialogu społecznego i innych sieci, koalicji organizacji pozarządowych, inicjatyw sąsiedzkich i ruchów nieformalnych.
W trakcie spotkania – w ramach “podstolików” tematycznych – skupiając się na problemach, a nie na przedwyborczej walce – popracujemy nad propozycjami konkretnych zmian dla Warszawy, które połączą nas ponad politycznymi podziałami. Ostateczne, szczegółowe zakresy tematyczne “podstolików” zostaną ustalone na podstawie Waszych sugestii i postulatów zgłoszonych za pomocą ankiety.
⇒ zgłoszenia udziału: bit.ly/OkrągłyStółdlaWarszawy-rejestracja
Debata Prezydencka “Warszawa Obywatelska?”
27 marca, środa*, godzina do ustalenia, Centrum Wsparcia Koordynacji, Sienna 3
Debata podczas której będziemy mieli szansę porównać wizję Warszawy kandydatek i kandydatów na Prezydenta Miasta i skonfrontować je z rezultatami warsztatów Okrągłego Stołu.
*ostateczny termin debaty ustalony będzie z komitetami wyborczymi kandydatów i kandydatek na Prezydenta m. st. Warszawy
Inicjatorki/ Inicjatorzy Stołu
Okrągły Stół dla Warszawy to wspólna inicjatywa różnorodnych koalicji i sieci organizacji pozarządowych oraz mediów obywatelskich. W sumie zrzeszamy ponad 250 organizacji. Inicjatorkami i Inicjatorami Stołu są: pozarządowe częściBranżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców, Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury, Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Rekreacji i Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Warszawskiej Wisły oraz Federacja Inicjatyw Oświatowych, Federacja Mazowia, Inicjatywa 35. Rok Wolności, Partnerstwo Otwarty Jazdów, IMI Radio, Portal warszawa.ngo.pl i Radio Kapitał.
Źródło: Okrągły Stół dla Warszawy
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23