Celem naboru jest wypracowanie nowych metod, narzędzi i sposobów aktywizacji zawodowej skierowanych do bezrobotnych czy poszukujących pracy. Przygotowywane rozwiązania o charakterze systemowym, będą miały szansę zostać zaimplementowane do porządku prawnego. W ramach naboru oczekujemy projektów innowacyjnych, wychodzących poza szablonowe rozwiązania aktywizacji zawodowej.
Czym są pilotaże?
„Szanowni Państwo,
Mam przyjemność zaprosić Was do współpracy przy tworzeniu innowacyjnych narzędzi aktywizacji społecznej. W jaki sposób? Poprzez projekty pilotażowe czyli przedsięwzięcia inicjowane przez publiczne służby zatrudnienia wraz z instytucjami rynku pracy oraz organizacjami pozarządowymi. Projekty mają wdrożyć nowe metody, narzędzia i sposoby pomocy osobom bezrobotnym oraz poszukującym pracy. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami wypracujemy modelowe przykłady wsparcia.
Z tego miejsca, zachęcam Was do zapoznania się z zasadami naboru. Jednocześnie wierzę, że zaprezentowane przez Państwa, kreatywne i innowacyjne rozwiązania staną się fundamentem do reformowania rynku pracy” – Iwona Michałek, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
Termin składania wniosków
20.04.2021 – 31.05.2021
Dla kogo?
Zgodnie z regulaminem wnioskodawcą są Powiatowe i Wojewódzkie Urzędy Pracy. Jednak zachęcamy do zawierania partnerstw na rzecz realizacji projektów pilotażowych. Katalog partnerów, którzy mogą wspólnie z WUP i PUP realizować projekt jest bardzo szeroki.
Partnerami w projekcie mogą być między innymi:
1) Organizacje pozarządowe
2) Jednostki samorządu terytorialnego
3) Instytucje szkoleniowe
4) Agencje zatrudnienia
5) OHP
W celu zawarcia partnerstwa należy skontaktować się z wybranym Wojewódzkim lub Powiatowym Urzędem Pracy i wynegocjować warunki współpracy.
Pozostałe terminy
Lista rankingowa ukaże się do 20 sierpnia br.
Projekty muszą zakończyć się do 31 grudnia 2022 roku.
Więcej informacji na:
-
Broszura promocyjna „Nowe spojrzenie – nowe możliwości”
pdf ・780.91 kB