Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Konsultacje Krajowego Planu Działania na rzecz Integracji Społecznej na lata 2004 - 2006 przedłużone do 4 sierpnia
Dorota Wijata i Olga Soszyńska
O pięć dni Ministerstwo Polityki Społecznej przedłużyło termin nadsyłania sugestii i komentarzy do Krajowego Plan Działania na rzecz Integracji Społecznej na lata 2004-2006.
Uwagi do tego dokumentu można kierować do dnia 4 sierpnia 2004 na
adres e-mailowy: Dorota.Wijata@mps.gov.pl.
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej, dotyczącej działań na
rzecz integracji społecznej: www.mps.gov.pl/integracja. Obecnie znajduje się tam najnowsza wersja
KPD/Integracja: http://www.mps.gov.pl/integracja/?menuleft=4&submenu=2.
Wszelkie uwagi można zamieszczać również na forum internetowym, które już w najbliższych dniach zostanie otwarte: http://www.mps.gov.pl/integracja/?menuleft=7.
Wszelkie uwagi można zamieszczać również na forum internetowym, które już w najbliższych dniach zostanie otwarte: http://www.mps.gov.pl/integracja/?menuleft=7.
***************************
Krajowy Plan Działania na rzecz Integracji Społecznej to dokument przygotowywany przez każde państwo członkowskie UE, zawierający ocenę sytuacji społeczno-ekonomicznej kraju, określający cele polityki integracji społecznej i sposób ich realizacji. Na szczycie UE w Lizbonie ustalono, że działania prowadzone w sferze polityki społecznej zostaną podporządkowane metodzie otwartej koordynacji. W ramach tego mechanizmu podstawowe cele dla wszystkich krajów są uzgadniane wspólnie, a następnie przekładane na strategie poszczególnych państw. Przyjęta w Nicei Europejska Agenda Społeczna wyznacza główne cele w odniesieniu do zwalczania wykluczenia społecznego i ubóstwa (cele nicejskie), będące podstawą Krajowych Planów na rzecz Integracji Społecznej. Celem Unii Europejskiej jest znaczne ograniczenie tych zjawisk do roku 2010. Bez tego gospodarka UE nie stanie się jedną z najbardziej konkurencyjnych gospodarek świata, jak to zakładano w Strategii Lizbońskiej.
W pliku do pobrania załączamy projekt dokumentu. Więcej informacji na
ten temat można znaleźć na stronie internetowej: http://www.mps.gov.pl/integracja.
Źródło: Ministerstwo Polityki Społecznej
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.