Do 30 kwietnia można zgłaszać kandydatów i kandydatki do Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego (WRP). Obecna Rada kończy kadencję (czwartą) w czerwcu. Zbliża się czas wyborów do WRP na lata 2020-2023. Kandyduj! Miej wpływ na współpracę Miasta i organizacji społecznych.
Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego (WRP) to ciało dialogu, w którym zasiadają 24 osoby: 12 przedstawicieli organizacji społecznych oraz 12 przedstawicieli Prezydenta m.st. Warszawy i Rady Warszawy.
WRP opiniuje projekty strategii rozwoju m.st. Warszawy, projekty uchwał i akty prawa miejscowego dotyczące sfery zadań publicznych, w tym programy współpracy z organizacjami pozarządowymi, pomaga w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi, wyraża opinie w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych, wyraża opinie w sprawach dotyczących zadań publicznych, w tym zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych.
Dowiedz się, czym jeszcze zajmuje się Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego >
W tym roku kończy sie IV kadencja Rady. W maju i czerwcu będziemy wybierać nowych członków i członkinie, reprezentujących w Radzie organizacje pozarządowe.
Do 30 kwietnia 2020 r. można zgłaszać kandydatury.
Jak zgłosić kandydata lub kandydatkę do WRP?
Kandydatów i kandydatki ze strony pozarządowej do Warszawskiej Rady Pożytku zgłaszają Branżowe Komisje Dialogu Społecznego (BKDS). To ich prawo, ale nie obowiązek.
Aby prawidłowo zgłosić kandydaturę swojego przedstawiciela lub przedstawicielki, należy w terminie do 30 kwietnia 2020 roku przekazać do Centrum Komunikacji Społecznej (w formie papierowej do sekretariatu przy ul. L. Kruczkowskiego 2, I piętro, 00-412 Warszawa lub w formie elektronicznej – ta jest obecnie preferowana – na adres ngo@um.warszawa.pl) komplet następujących dokumentów:
- formularz zgłoszenia kandydatury,
- krótką notę biograficzną kandydata,
- zgodę kandydata na zgłoszenie jego kandydatury,
- zgodę kandydata na przetwarzanie jego danych osobowych w celach związanych z kandydowaniem do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego,
- oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo umyślne.
Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23