Elbląg. Trwa wielkie odliczanie do WOŚP-u
Już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z ramienia Sztabu elbląskiego ponad 400 wolontariuszy weźmie udział w kweście na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka.
Przygotowania w Elblągu do XX Finału trwały kilka miesięcy. Już po raz drugi głównym organizatorem imprezy jest Regionalne Centrum Wolontariatu. – W tym roku dostaliśmy 400 ankiet z Fundacji Owsiaka. To są identyfikatory dla wszystkich tych osób, które dostaną swoją puszkę – mówi Gabriela Zimirowska, szef Sztabu. – Ponieważ chętnych było tak dużo, zdecydowaliśmy wraz z Fundacją WOŚP zrobić elbląskie identyfikatory. Będą je mieli organizatorzy, wolontariusze, którzy podczas Finału nie pobiorą puszki – wyjaśnia szefowa Sztabu.
Przy organizacji elbląskiego Finału pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy. Są to osoby, które zajmują się logistyką, ochroną imprezy. Planują koncert, zbierają gadżety na licytacje, szukają sponsorów. Żadna z tych osób nie dostaje za to pieniędzy. – Czasami się zastanawiam, czy elblążanie zdają sobie sprawę z tego, ile pracy my, wolontariusze, wkładamy w organizację Finału WOŚP – mówi Gabrysia Zimirowska.
Każdorazowo elbląska Wielka Orkiestra odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta, tak też będzie tym razem.
W tym roku zagra prawie 30 elbląskich sztabików, są to między innymi szkoły podstawowe, gimnazja, licea, szkoły wyższe. Pierwszy z nich, Gronowo Elbląskie, zagrał już 3 stycznia. Wszystkie sztabiki dostają od Sztabu w miarę możliwości gadżety, tj. plakaty z Fundacji Jurka Owsiaka, elbląskie plakaty, które przygotowała Agencja Reklamowa Contact, startery firmy Play, kubki Play, rzeźby podarowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej, prace plastyczne, które podarowały elbląskie instytucje. W tym tygodniu organizatorzy odbiorą z drukarni elbląskie koszulki i kubki ‘wośpowe'.
Koncert w tym roku zacznie się o godz. 14:00. Zgromadzonych czekają występy takich zespołów, jak: Satysfakcja, Julia Vilkman Band, Choracy, DZW, Erijef Massive. O godz. 20:00 zapłonie ‘światełko do nieba', które sponsorowane jest ze środków Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. Jak na prawdziwe 20. urodziny przystało, będzie tort, a nawet dwa, które ufundowała firma E. Leclerc. Jeden tort skosztują elblążanie, drugi będzie podziękowaniem dla wolontariuszy. O godz. 20:15 dla elblążan zagra Sidney Polak.
Nad bezpieczeństwem wolontariuszy będą czuwać wszystkie służby mundurowe. Podziękowania należą się także Agencji Ochrony Patrol DOGMAT, która w tym roku za darmo będzie zajmować się ochroną imprezy.
Od godz. 18:00 do 21:00 w Ratuszu Staromiejskim będzie działało studio Telewizji Elbląskiej. W studio na żywo będą odbywały się między innymi wywiady, licytacje oraz relacje z koncertu.
Organizatorzy elbląskiej Wielkiej Orkiestry zachęcają do udziału w tej charytatywnej imprezie. A motywacją niech będą liczby – w ciągu tylko ostatnich dwóch lat do Elbląga trafił sprzęt wart 565 879,29 zł, podczas gdy w tym samym czasie elblążanie zasilili konto Fundacji Jurka Owsiaka kwotą ok. 250 tys. zł.
Dodaj informację do portalu ngo.pl!
Czekamy na Twój artykuł, komentarz, wywiad czy relację. Dotrzyj ze swoją informacją do tysięcy osób, które czytają ngo.pl.
-
●Dorota Setniewska, ngo.pl
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Anna Mucha, Stowarzyszenie MOST
-
●Iwona Danilewicz