Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Dzień Bezpiecznego Internetu: cyfrowo grzeczni mniej narażeni na zagrożenia online
Microsoft
65% uczestników badania Microsoft potwierdza, że padło ofiarą cyberzagrożeń.
W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI), który przypada dzisiaj, Microsoft przebadał młodzież (13-17 lat) i dorosłych (18-74 lat) z 14 krajów na świecie, mierząc stopień zagrożeń w świecie online. Na tej podstawie powstał Digital Civility Index – wskaźnik opisujący stopień narażenia na ryzyko w sieci. Jego poziom w ujęciu globalnym wynosi obecnie 65%. Oznacza to odsetek osób, które były bezpośrednio narażone na ryzyko online. Analiza statystyk pokazuje, że niższe wyniki procentowe oznaczaną obniżenie ekspozycji na ryzyko online, a jednocześnie zwiększają poziom tzw. Digital Civility (Cyfrowej Grzeczności).
Więcej informacji oraz wyniki badania Microsoft znajdą Państwo TUTAJ.
Źródło: Microsoft
Artykuły opublikowane w portalu ngo.pl prezentują wyłącznie poglądy ich autorów, autorek. Wyrażone w nich opinie, komentarze nie muszą być tożsame z poglądami redakcji.