Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
Weronika Chrapońska-Chmielewska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce
Kiedy wybierasz się w daleką podróż, to mniej ważne jest, jaki kolor ma Twój samochód, a bardziej jaki ma silnik. Gdy masz pewność, że mechanizm Twojego auta jest sprawny, sprawdzony, wyprodukowany przez szanowanego producenta, wtedy możesz swobodnie zastanawiać się nad tym, gdzie i do kogo możesz tym autem pojechać, co zwiedzić, odkryć. Dobra kampania fundraisingowa, jak dobry samochód, musi mieć sprawny i wydajny silnik, na którym się opiera.
W marcu 2018 roku powołaliśmy do życia Fundusz Podwójne Wyzwanie. To pierwsze przedsięwzięcie w Polsce, które łączy ze sobą ideę venture philantrophy i zjawiskowe wyzwania sportowe. Chcemy usamodzielniać, ratować cenne inicjatywy społeczne. Wsparcie merytoryczne zapewnia, powołana przy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Koalicja „Prezesi-wolontariusze”.
Reklama
Ważnym filarem Funduszu są Bohaterowie Wyzwań, osoby, które przez wielkie, osobiste wyzwania, zwracają uwagę na potrzeby danej organizacji. W praktyce działa to tak: Marek Rybiec, Pierwszy Bohater Wyzwania, podjął się ukończenia morderczego cyklu ultra maratonów 4 Deserts (4 x 250 km, Sahara, Gobi, Atakama, Antarktyka) i zebrania środków na rzecz zakupu wyposażenia medycznego Poradni Leczenia Bólu w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Koalicja „Prezesi-wolontariusze”, w ramach wolontariatu kompetencji, opracowuje program stabilizacji sytuacji finansowej Hospicjum.
Testujemy mechanizm wplacam.ngo.pl
Mieliśmy plan, ekspertów i ekspertki, beneficjenta, Bohaterów i ich wyzwania, ale nie mieliśmy technicznego rozwiązania, które umożliwiałoby nam zbieranie wpłat na rzecz Hospicjum. Z radością przeczytaliśmy informacje o właśnie udostępnionej do użytku nowej usłudze wplacam.ngo.pl. Rejestracja była szybka, w intuicyjny sposób założyliśmy konto i zaczęliśmy zbierać wpłaty.
Zaletą wplacam.ngo.pl jest kompleksowość i prostota zapewnianych rozwiązań. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy z zakresu informatyki, programowania. Kreator kampanii krok po kroku przeprowadza Cię przez proces tworzenia zbiórki. Wybór dostępnych czcionek i kolorów nie jest duży, ale te które są, są estetyczne i czytelne. Dużym walorem jest gotowy regulamin oraz współpraca z serwisem PayU, która została oparta na minimum dokumentów. Nie ma potrzeby podwójnej rejestracji, co pozwala oszczędzić czas. Obsługa serwisu sprawnie odpowiada na wszystkie pytania i pomaga rozwiązywać problemy. Minusem, który odczuwamy w pracy z mechanizmem jest brak zautomatyzowanego okienka pokazującego stan zbiórki. Zależy nam na transparentności, dlatego na naszej stronie codziennie aktualizujemy stan wpłat. Byłoby łatwiej, gdyby mechanizm miał możliwość zaciągania tej informacji z systemu.
Już jest sukces, możesz dołączyć
Zbiórkę rozpoczęliśmy w kwietniu 2018 r., do dziś udało nam się zebrać prawie 45 000 zł. Naszym pierwszym, długofalowym celem jest zebranie 100 000 zł na rzecz zakupu wyposażenia medycznego Poradni Leczenia Bólu w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Skupiamy się na nowych pomysłach na promocję, realizacji wyzwań naszych Bohaterów, a nie na tym, czy nasz silnik nie zatrze się w tej trudnej drodze. Czujemy, że ma się dobrze i pozwoli nam sprawnie osiągnąć cel naszej podróży, czyli pomoc Hospicjum.
Jak wygląda mechanizm wpłat możesz zobaczyć na podwojnewyzwanie.com lub kliknij w poniższe obrazki. By się przekonać, jak sprawnie działa, możesz też przekazać dowolną kwotę na rzecz Hospicjum.
Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce zaczęła korzystać z wplacam.ngo.pl – i to jak widać z sukcesem! wplacam.ngo.pl to nowa usługa portalu ngo.pl, dzięki której stowarzyszenia i fundacje mogą łatwo rozpocząć zbieranie darowizn na swoją działalność statutową, na swojej stronie internetowej. Sprawdź, skorzystaj >
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.